• İş Görüşmesi İçin Giyim Tarzı Önemlidir İş Görüşmesi İçin Giyim Tarzı Önemlidir Bu haber 31 Mart 2015, Salı 08:56:39 tarihinde eklendi
  İş görüşmelerinde ilk izlenimin önemi herkes tarafından kabul edilen bir gerçektir… Profesyonel geçmişiniz, eğitiminiz, sahip olduğunuz özellikler etkiyi nasıl arttırıyorsa, dış görünüşünüz ve tarzınız da iş görüşmeleri için aynı derecede önem taşımaktadır. Bu yazımızda iş görüşmelerine giderken ne giymeniz ve ne giymemeniz konusunda ilgili ipuçlarını anlatacağız.

  Kişisel bakım konusu hem bayan hem de erkek adaylar için iş görüşmesi öncesi olmazsa olmazlardandır. Erkeklerin saç ve sakal tıraşlarının özenli bir şekilde yapılmış olması bayanların ise saçlarının bakımlı, temiz ve fönlü olması gerekir. Tabi sadece bunlarla yetinmek yanlıştır. Bunun yanında İstenmeyen kokulara ve kişisel bakıma daönem vermek gerekmektedir. Ter, ağız kokusu bir iş görüşmesinin seyrini son derece kötü etkileyecek hatta direk bitirebilecek unsurlardır. Bu arada unutmadan parfüm ve deodorant kullanımında da aşırıya kaçmamaya son derece özen gösterilmelidir.

   

   Hem bayanlar hem de erkekler için iş görüşmesine giderken kullanacaklar aksesuarın seçimi de bir o kadar önemlidir. İş görüşmelerinde saat tercih edilmesi, sizin zaman yönetimine verdiğiniz değeri ve aynı anda zamanın öneminin bilincinde olduğunuzu gösterecek bir etken olarak önem arz etmektedir. Takı seçimine değinecek olursak, aşırıya kaçmamak ve sadeliği korumak kendinize koyacağınız ilk kural olmalıdır. Bu noktada kesinlikle bir çift inci küpe, inci bir kolyeye göre daha uygun olacaktır. İnci kolye, inci küpye oranla hem sade hem de iddiasızdır. Fakat gösterilen özenin sembolü olarak inci tercihi iş görüşmesi için son derece uygun ve makul bir takıdır.

   

   

  Aşırı makyajdan koşarak kaçın! Neticede bir davete değil iş görüşmesine gidiyorsunuz bunu asla unutmayın. Aşırı ve abartılı bir makyaj sizi güzel göstermekten ziyade size yanlış bir imaj katacaktır. Bu da çeşitli önyargılara yol açabilir ve iş görüşmesine 1-0 yenik başlamanıza yol açabilir. Ne kadar sade o kadar iyi anlayışını benimsemek sizin için en doğru karar olacaktır. Sadece yüz hatlarınızı belirginleştirmeye yönelik hafif bir makyaj seçiminde bulunmalısınız, aynı zamanda da farklı ve iddialı renklerden uzak durmalısınız. Bu hususlara uyarak gideceğiniz bir iş görüşmesi kesinlikle daha verimli geçecektir.

 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
4,499 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2020 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -