• Yunus Emre Ve Hocası Tapduk Emre Anıldı Yunus Emre Ve Hocası Tapduk Emre Anıldı Bu haber 31 Temmuz 2015, Cuma 15:35:15 tarihinde eklendi
  Sandıklı Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Yunus Emre ve Hocası Tapduk Emre’yi Anma ve Termal Turizm Festivali etkinliği start aldı.

  Sandıklı Yunus Emre Mahallesinde bulunan Yunus Emre türbesinde başlayan ve 2 gün süreceği belirtilen etkinlik, saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Mevlid-i Şerif okunması ile başladı. Sandıklı Müftüsü Davut Çalışkan tarafından yapılan dualar sonrası, Araştırmacı Yazar Hüseyin Hüsrevoğlu, devlet arşivlerinden derlediği belgeyi katılımcılarla paylaştı. Hüsrevoğlu, Yunus Emre’nin kabrinin bilinenin aksine Eskişehir’de değil Sandıklı’da olduğunu ve Başbakanlık Arşivlerinde yer alan belgelerinde bunu doğruladığını belirtti. Hüsrevoğlu; “Başbakanlık Osmanlı arşivlerinden aldığımız bu belge, Sandıklı’da Karahisari sahip sancağı, Sandıklı Kazası, Çay Köyünde yatan Yunus Emre Zaviyesinin 160 Dönüm arazisinden gelen buğday ve arpaların hesabı vardır” dedi.

  Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, birlik ve beraberliğimizin hiç bir zaman bozulmaması dileklerinde bulunarak; “Bu mübarek gün ve saatte inşaallah bu hoş görü, sevgi ve muhabbet hiç bir zaman kalbimizden eksik olmasın, Canab-ı Allah devletimize, milletimize ve memleketimize hiç bir zaman zeval vermesin” dedi.

  Programa Sandıklı Kaymakamı Faik Arıcan, Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Emniyet Müdürü Hakan Gezergün, İlçe Müftüsü Davut Çalışkan, daire amirleri ve müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

  Konuşmalar sonrası programa katılan vatandaşlara etli pilav ikramı ile Yunus Emre Türbesindeki anma etkinlikleri sona erdi.

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
1,540 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2020 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -