Hedef Protez
gazihaber.com RSS / XML
gazihaber.com
Bu haber 01 Haziran 2012, Cuma 17:51:33 tarihinde eklendi. 16656 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mehmetçik Vakfı Yardımı Artıyor

Mehmetçik Vakfı, şehit aileleri ve gazilere yaptığı yardım miktarını yüzde 12,9 oranında artırdı.
Mehmetçik Vakfı Yardımı Artıyor

 

Mehmetçik Vakfı'ndan yapılan açıklamaya göre, vakfın şehit ve gazi ailelerine yönelik 2012 yılı ikinci dönem yardım planı belirlendi.


1 Temmuz-31 Aralık 2012 döneminde geçerli olacak yardım planına göre, bir defaya mahsus yardımlara, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 12,9 artırıldı. Sürekli yapılan yardımlara ise yüzde 10 oranında artış yapıldı.

Buna göre, şehit olan veya herhangi bir nedenle hayatını kaybeden Mehmetçiklere ödenen miktar, geçen yıl 30 bin 119 lirayken yeni yapılan düzenlemeyle 34 bin lira oldu. 

Sürekli yapılan yardımlarda ise 1'inci derecede gazi ve engelli Mehmetçiklere aylık olarak ödenen miktar, yüzde onluk bir artışla 945 liraya yükseltildi. Üniversite öğrencilerine yapılan yardımlarda ise bu rakam 600 liraya çıkarıldı. 

Mehmetçik Vakfı, ayda ortalama 4 milyon 400 bin lira amaca yönelik yardım ödemesinde bulunuyor.

Kaynak: http://www.sabah.com.tr/Gundem/2012/06/01/sehit-ailelerine-yapilan-yardim-artiyor


Rakip olarak seni istiyorum Camiamıza Müjde
UYARI : "Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz."
Yazdır Paylaş

YORUM YAZMA KURALLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ


hamit1967 - MEHMETÇİK VAKFI - Tarih: 2013-02-27 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder
mehmetcik vakvındaki büyüklerimiz kaçıncı derecedeki maaş alanları çok iyi biliyolar ama bir türlü görmezden geliyolar ama bunun sonucu herhalde hukuk ta belli olacak

1 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

58komando58 - Araştırılsın - Tarih: 2012-08-27 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder
Ben sağ dizaltı protez kullanıyorum derecemde 5 olarak geçiyor,ama etrafıma baktıgımda derecesi 6 iken mehmetçik vakfından 4 dereceden maaş alan çok insan var mehmetçik vakfı yardım konusunda çok iyi ama haksızlığında önüne geçmesi lazım hak etmeden derecesi yetmeden maaş alan çok kişi var bu adaletsizliğe dur denilmesi lazım.

12 kişi beğendi 2 kişi beğenmedi

ismed - ?????????? - Tarih: 2012-06-17 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder
Mehmetçik vakfı yardımları ile ilgili haksız ve adaletsiz bir uygulama yapılmaktadır.Aynı derecedeki gazilerimizin yarısına 660 TLödeme yapılmakta iken diğer yarısı 6 ayda 550 TL ödeme yapılmaktadır.Sadece bu değil bundan daha fazla dereceler göstrrilip ödenen kişiler var.Kaynak yok diyenler 5.ve 6.dereceye zam yapma gereksinimi duymadan diğer derecedeki gazilerimize arttırım yapmıştır.Burada bir haksız uygulama vardır bunun vebali kimlerdeyse bu yanlış uygulamadan dönülmesi aynı derecedeki gazilerimize aynı yardımı yapmaları daha hakkaniyete uyar ve daha adil olur.

29 kişi beğendi 3 kişi beğenmedi

turkuaz28 - bize niye yok - Tarih: 2012-06-10 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder
mehmetcik vakfının yaptığı yardım artışını gördüm 5inçi ve 6ncı malüllere senede 2 defa yaptığı nakti yardımda bir artış yok miktar aynı 550 tl görmek isteyenler mehmecik vakfının sitesinden bakabilirler....

27 kişi beğendi 1 kişi beğenmedi

gönüllü komando - 04_06_2012 GENEL MERKEZ ŞUBELERE FAKSI - Tarih: 2012-06-05 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder
5.kanunlaşma sürecinin uzamasının sebebi ((DERNEĞİMİZ ÜYESİ ORDU VAZİFE MALÜLLERİNİN TALEPLERİ ))ve PARASAL TALEPLER SÜRECİ TIKAMIŞTIR derneğimiz başbakanlıkta taleplerimizin kabulü için yoğun baskı yapmaktadır BUR DAN TÜM KAMUOYUNUN VE CAMİAMIZIN bu yazı okumasını ve taktirlerini de kendilerine bırakıyorum oldu olacak bütün bu olumsuz ortamın suçluları olarak bizleri ilan edin evet ben usanmadan bıkmadan korkmadan krala yaptığı haksızlığı söylemeye devam edeceğim saygılarımla

23 kişi beğendi 1 kişi beğenmedi

emre yunus - yüzde 5 - Tarih: 2012-06-05 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder
mehmetçik vakfının verdiği zam yüzde 5 tir arkadaslar

9 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

gönüllü komando - rafet keleş teşekkürler - Tarih: 2012-06-03 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder
sayın arkadaşım bu konu hakkındaki fikirlerine aynen katılıyorum bu sorunların bir an önce bitmesi dileğiyle (mail attım okumanı rica ediyorum )saygılarımla

15 kişi beğendi 3 kişi beğenmedi

Rafet Keleş - Mehmetçik vakfı - Tarih: 2012-06-03 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder
vakıf,o arkadaşlarımızada komik olmayan,makul vede mantıklı yardımlar yapmalıdır,yılda 1000 lira alanlarada,en azından ayda 250 lira olmalı.ben hiç kimsenin mağdur edilmsini istemem,herkes eşit davranılması taraftarıyım.

24 kişi beğendi 3 kişi beğenmedi

gönüllü komando - aydınlatayım - Tarih: 2012-06-02 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder
vatani görevlerini gönüllü olarak yapan erler için kurulan ve şehit olan arkadaşlarımız ve yaralanan gazilerimiz için hizmet veren güzide bir dernektir(SAYIN RAFET KELEŞ ARKADAŞIM BİLGİNE :YILDA BİN LİRA ALAN ARKADAŞLAR VAR ONLAR AYLIĞA ÇEVRİLİRSE ELLERİNE NE KADAR GEÇER ?

18 kişi beğendi 3 kişi beğenmedi

Rafet Keleş - aylık,yardımlar - Tarih: 2012-06-02 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder
Mehmetçik vakfı yardımlarını neden aylığa çeviremiyorda 3 ayda bir yapıyor,bu yardımlar aylığa çevirilmezmi..?

16 kişi beğendi 3 kişi beğenmedi

hazım - kime yapılıyor yardımlar - Tarih: 2012-06-01 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder
sn editör cevaplarsanız sevinirim 1 mehmetçik vakfı sadece asker şehitleremi yapıyor yardımlarını yoksa bu vatan için şehit olanlaramı bunu öğrenmek istiyorum 2 yardımdada bulunanlar sadece asker şehitler içinmi yardımda bulunuyorlar yoksa t.c vatanın bölünmez bütünlüğü için şehit olan asker polis ve köy korucuları şehitlerine verilsin diye mi yapılıyor yardımlar aydınlatırsanız memnun olurum

15 kişi beğendi 27 kişi beğenmedi

Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!

Resmi Gazete
ANKET
Taner uran'ın Çalışmalarından Memnunmusunuz?
Kararsızım - 51
Hayır - 1963
Evet - 244
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu
Dilekçe Örnekleri
Sayfa Yüklenme Süresi : 0.1399 Saniye
İslahiye Gaziantep Haber
Video İzle Sözleşmeli Haber © Copyright 2010 Gazi SOFT Her hakkı saklıdır.  
sanalbasin.com üyesidir