• ‘Bu Yaz Annemle Biz Kütüphanedeyiz’ ‘Bu Yaz Annemle Biz Kütüphanedeyiz’ Bu haber 04 Ağustos 2015, Salı 15:41:37 tarihinde eklendi
  Nilüfer kütüphanelerinde bu yıl beşincisi düzenlenen ‘Bu Yaz Annemle Biz Kütüphanedeyiz’ projesi başladı.

  Anneleriyle birlikte kütüphaneye gelen 5-6 yaş aralığındaki minikler, Nilüfer Belediyesi Üçevler, Çocuk ve Demirci Kütüphanesi’nde Ağustos ayı boyunca her Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri sabah ve öğleden sonra olmak üzere düzenlenecek iki ayrı oturumda kitaplarla buluşarak okuma serüvenine katılacak. Nilüfer’in Üçevler, Demirci, Ürünlü, Tahtalı, Dağyenice, Gümüştepe mahallelerinde yaşayan çocuklar bu buluşmalar aracılığıyla bilmeceli, tekerlemeli, boyamalı ve masallı bir saat geçirecek. Projenin bu yıl ki ilk oturumu Üçevler Kütüphanesi’nde gerçekleştirildi. Minikler, okunan masalları dinlerken hayal dünyalarında yol aldı, kitapla tanıştı.

  Projenin üçüncü oturumuna Psikolog Özden Karan konuk olacak ve ebeveynlerin sorularını cevaplayacak. Katılanlara Karan’ın “Psikolog Gözüyle” kitabı armağan edilecek. Böylece ebeveynler, çocuklarıyla kurdukları iletişime katkı sağlayan bir başucu kitabına sahip olacak. Oturumlara katılan çocuklar kütüphaneye üye olup ödünç kitaplar alabilecek ve her buluşma sonunda alacakları armağan kitaplarla kendi kitaplıklarını oluşturma imkânı bulaca. Proje sonunda 150 çocuk ve ebeveyni düzenlenecek şenlik ile kütüphane ve kitaplarla tanışmalarını kutlayacak.

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
1,512 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2020 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -