• Gaziantep İstanbul’a Taşınıyor Gaziantep İstanbul’a Taşınıyor Bu haber 06 Ağustos 2015, Perşembe 12:40:12 tarihinde eklendi
  ’Gaziantep İstanbul’a Taşınıyor’ uygulamasıyla, Gaziantep’in tarihinden kültürüne, turizm değerlerinden gastronomisine kadar birçok faktör İstanbul Maltepe sahilinde sergilenecek.

  Gaziantep Dernekleri Federasyonu tarafından hazırlanan ’Gaziantep İstanbul’a Taşınıyor’ uygulamasına Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Kent Konseyi, Gaziantep Ticaret Odası, Gaziantep Ticaret Borsası, Gaziantep Sanayi Odası, Gaziantep Üniversitesi, Şahinbey Belediyesi, Şehitkamil Belediyesi ile Gaziantep Esnaf ve Sanatkarlar Odası destek verecek.

  “İSTANBUL’DAKİ GAZİANTEPLİLER MEMLEKETLERİNİ ÖZLEMEYECEK”

  Gaziantep Dernekler Federasyonu Başkanı Mehmet Güçtekin, 1890 yıllarında yapılan Gaziantep’in tarihi Büdeyri Hanı’nda gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi. Güçtekin, uygulamanın amacının, yerel değerleri unutmamak ve bu değerleri kent kültürüne entegre etmek olduğunu belirtti. On binlerce Gazianteplinin yaşadığı İstanbul’da, dayanışma, yardımlaşma ve kardeşlik duygularını canlı tutma adına bir araya geleceklerini ve Gazianteplilerin memleketlerine olan hasretlerini gidermek için çalıştıklarını söyleyen Güçtekin şöyle konuştu:

  “Bir turizm ve tarihi kent olan Gaziantep ilimizin, bilinmeyen kültürel ve turistik değerlerini tanıtarak, turizm sirkülesine katkı sağlayacak. Gaziantep folklorik ve iktisadi özelliklerini, fuarı ziyaret edecek yüz binlerce insanlara tanıtılacak. Bizim amacımız, tanıtım çalışması ile ulusal boyutta var olan, Gaziantep’in şehir markasına değer katmak.”

  RESMİ AÇILIŞ 10 EYLÜL’DE

  Gaziantep tanıtım günlerinin resmi açılışı, İstanbul Maltepe sahilinde 10 Eylül’de gerçekleşecek. Etkinlik 13 Eylül Pazar gününe kadar sürecek.

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
1,323 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2020 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -