• Nilüfer Uluslararası Sempozyumda Ele Alınacak Nilüfer Uluslararası Sempozyumda Ele Alınacak Bu haber 12 Ağustos 2015, Çarşamba 15:15:15 tarihinde eklendi
  Nilüfer Belediyesi, “Odryses’ten Nilüfer’e Sempozyumu”na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

  Nilüfer Belediyesi, 8 bin 500 yıllık bir geçmişe sahip olan Nilüfer’in tarihinin ele alınacağı sempozyum düzenliyor. 13-15 Kasım 2015 tarihinde düzenlenecek olan “Odryses’ten Nilüfer’e Uluslararası Nilüfer Sempozyumu” ile hem Nilüfer’in tanıtımına katkı sağlanacak hem de ilçenin turizme kazandırılmasında güçlü ve zayıf yönleri belirlenecek.

  Nilüfer Belediyesi, akademisyen ve araştırmacıların katılacağı sempozyum ile Nilüfer’in antik dönemlerden bu yana yaşadığı tarihi, toplumsal ve sosyal değişimi ile gelişmesiyle ilgili hazırlanacak bildirilerle, ilçenin sahip olduğu tarihi değerlerin, doğal güzelliklerin ve turizm potansiyelinin irdelenmesini amaçlıyor.

  Akademisyenler, “Tarihsel Süreçte Nilüfer”, Nilüfer’de Halk Kültürü” “Ekonomi ve Turizm”, “Demografik ve Sosyal Yapı” ve “Kentselleşme Sorunsalları” başlıkları altında bildiriler sunacak. İlgili akademisyen ve araştırmacıları Nilüfer’de bir araya getirecek olan sempozyumda 3 gün boyunca Nilüfer her yönüyle konuşulup tartışılacak.

  Dili Türkçe ve İngilizce olan sempozyuma katılmak isteyen bilim adamlarının Nilüfer Belediyesi web sayfasında yer alan başvuru formunu doldurarak özgeçmişleri ile birlikte en az 300 kelimeden oluşacak bildiri özetlerini 16 Eylül 2015 tarihine kadar nilufersempozyum@nilufer.bel.tr adresine göndermeleri gerekiyor.

  Kabul edilen bildiriler, özetlerin sempozyum bilim kurulunca değerlendirilmesinden sonra ilan edilecek.

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
1,393 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2020 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -