• ESOGÜ’den Kitap Bağışı Yapanlara Teşekkür Belgesi ESOGÜ’den Kitap Bağışı Yapanlara Teşekkür Belgesi Bu haber 12 Ağustos 2015, Çarşamba 16:45:05 tarihinde eklendi
  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Merkez Kütüphanesi’ne kitap bağışı yapanlara teşekkür belgesi takdim edilirken, 3 bin 144 kitap bağışlayan Orhan Keskin isimli vatandaşın bağışladığı kitaplar özel bir odada toplanarak açılışı yapıldı.

  ESOGÜ Merkez Kütüphanesi’ne çok sayıda kitap bağışı bulunan vatandaşlara Rektör Prof. Dr. Hasan Gönen tarafından teşekkür belgesi takdim edildi. Hayatını kaybeden bağışçı vatandaşların teşekkür belgelerini ise aileleri ve yakınları aldı.

  BÜTÜN VARLIĞINI KÜTÜPHANEYE BAĞIŞLADI

  Öte yandan Orhan Keskin isimli vatandaşın bağışladığı kitaplar ESOGÜ Merkez Kütüphanesi içerisinde ayrı bir odada toplanarak kütüphane oluşturuldu. “Orhan Keskin Nadir Eserler Salonu” ismi verilen kütüphaneye kitaplar itina ile dizilerek, faydalanmak isteyen vatandaşların hizmetine sunuldu. Aralarında Farsça, Arapça ve Osmanlıca eserler bulunan kitapların bir kısmının ise 200 yıllık bir geçmişe sahip olduğu belirtildi.

  Kütüphanenin açılış konuşmasını yapan ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, Eskişehir’de kıymetli bir kültür adamı denilince akla gelen ilk ismin Orhan Keskin olduğunu söyledi. Orhan Keskin’in kendilerine de çok büyük emekleri olduğunu ifade eden Rektör Gönen, “Söz konusu Eskişehir’de 2 büyük kıymetli kültür adamı kişi var deyince bizim aklımıza ilk olarak Orhan Keskin beyefendi geliyor. Orhan ağabeyimiz bizim de yetişmemizde çok büyük emekleri olan, bizim baba yarımız ağabeyimizdir. Kendisine Allah’tan sağlıklı uzun ömürler diliyoruz. Bize çok kıymetli taş baskı ve nadir eserlerinden oluşan 3 binin üzerinde kitap hediye etti. Biz de bu nadir eserleri böyle bir mekanda daha korunaklı bir ortamda muhafaza etmek üzere topladık. Bütün okuyucularımızın da hizmetine sunuyoruz. Tabi bu tür bağışlar üniversitemizde her zaman olmuyor. Biz Orhan ağabeyimize bu tür bağışları bize lütfettiği için teşekkür ediyoruz. Bu nadir eserlerin bize sunulması hem bize hem de üniversiteye verilen değeri gösteriyor. Kendisini bildiğimizden beri bu tür eserleri biriktirerek çok önemli bir kültür adamı olmuştur” şeklinde konuştu.

  “BÜTÜN VARLIĞIM OLAN KİTAPLARI ÜNİVERSİTEYE BAĞIŞLADIM”

  Uzun uğraşlar ve emek sonucu biriktirdiği kitapların hayatında en önemli yere sahip olduğunu aktaran Orhan Keskin ise, “Bütün üniversite mensubu kardeşlerimize sağlık, sıhhat ve başarılar diliyorum. İnsanın Allah yolunda sevdiği en güzel şeyi vermesi dinen emredilmiştir. Benim de bütün varlığım olarak iftihar duyduğum kitaplarımı emin bir yer olarak buraya takdime imkan verdiği için Allah’a şükür ediyorum. İnşallah temenni ettiğimiz kitapları ileride yararlı ve güvenilir bir mekana bağışlamak nasip olur dedik. Buda bizim kabul olunmuş duamız oldu” şeklinde konuştu.

  REKTÖR GÖNEN, KESKİN’İN ELİNİ ÖPTÜ

  Konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Gönen, kitap bağışçısı Orhan Keskin’in elini öptü. Daha sonra "Orhan Keskin Nadir Eserler Salonu" isimli kütüphanenin açılışı Rektör Hasan Gönen ve Orhan Keskin ve bağışta bulunanlar tarafından yapıldı. Açılışın ardından kütüphane gezilerek kitaplar incelendi.

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
1,928 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2020 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -