• Yasanın Onaylandığı Duyumu Yasanın Onaylandığı Duyumu Bu haber 09 Temmuz 2012, Pazartesi 15:50:45 tarihinde eklendi
  Teyit çalışmaları neticesinde edindiğimiz son bilgiye göre yasa bugün öğleden sonra Cumhurbaşkanlığına gönderildi. Kısa zamanda onaylanacağını ümit ediyoruz.

  Yasanın onayı müteakip 1-2 gün içerisinde resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmesini bekliyoruz. Kanunun uygulanışını düzenleyen uygulama yönetmelikleri çıktıktan sonra yasa çerçevesinde oluşan yeni haklar kullanılmaya başlayacaktır. 

  Yasanın onaylandığına dair halen ajanslara haber düşmemesinden ötürü haberin doğruluğunu maalesef henüz teyit edemedik. Bu konuda teyit etmeye çalışıyoruz.

  Ayrıca Meclis tarafından onaylanan yasanın Cumhurbaşkanı tarafından en geç 15 gün içerisinde onaylanması ya da geri gönderilmesi gerekmektedir. 

  Bu haberle ilgili kesin ve net bilgisi olan arkadaşların bize ulaşarak bilgi vermesini rica ederiz.


UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
12,458 kez okundu
0
0

YORUMLAR

22 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

 • resim serkan5561 Editöre şikayet et 09 Temmuz 2012 Pazartesi 17:26 Sn hamit bey sizlere Ve devlet buyuklerimize nasil tesekkur edecegimi bilemiyorim Allah hepinizden razi olsun 21 Yanıtla
 • resim Battal Gazi Editöre şikayet et 09 Temmuz 2012 Pazartesi 15:56 Tabii çıkan yasaların uygulanması biraz zaman alacak.
  Çünkü yasalardan doğan hakların bazıları için yönetmeliklerde değişiklik yapılması gerekecek.
  Dilerim bir ay içerisinde uygulanmaya başlanır.
  Yararlanacak olan kardeşlerimize şimdiden hayırlı uğurlu olsun.
  saygılarımla
  13 Yanıtla
 • resim emre_99 Editöre şikayet et 09 Temmuz 2012 Pazartesi 22:01 insallah yarın en kısa sürede yasalaşırda hepimizin istedği olacaktır.insallah hayırlı uğurlu olur 7 Yanıtla
 • resim orhan88 Editöre şikayet et 10 Temmuz 2012 Salı 18:36 Özel Yetkili Mahkemeler ile ilgili vb.yasayı kamu yararına jet hızla onaylayan sayı Cumhurbaşkanımız umarız bizim torba yasayıda bir an evvel onaylayacaktır.Ümidimizi koruyoruz.Saygılarımla 7 Yanıtla
 • resim FİRA02 Editöre şikayet et 10 Temmuz 2012 Salı 11:39
  merhaba sayın editörüm sizleri artık rahatsız etmekten dolayı çok özür diliyoruz ve her şey içinde teşekür ederim sizlere ve emeği geçen abilerimize.yasanın ne zaman cumhurbaşkanından çıkacağı ve bizlere nasıl duyrulacağı.her şey için teşekür ederiz sizlere saygılarımla

  Editörün Notu: Merhabalar, Estğ. rahatsızlık ne demek. Biz sizlere yardımcı oldukça kendimizi mutlu hissediyoruz. Yasa henüz Cumhurbaşkanı tarafından onaylanmadı. Takip ediyoruz. Herhangi bir gelişme olduğunda buradan hemen yayımlayacağız. Saygılarımızla.
  6 Yanıtla
 • resim difoylu Editöre şikayet et 09 Temmuz 2012 Pazartesi 19:55
  Arkadaşlar bolu komando da görevliyken 1991 yılında tabur olarak şırnağa gittik ben bir şubat 1992 yılında şırnak görmeç te çığ altında kaldım konut kredisi ve işten yararlandım madalya verdiler serbest kartımda 2330 s.k yazıyor sayın editör ben bundan sonra 3713 e mi tabi olacam eğerki vazife malulüysem yorumlardan anladığım kadar arkadaşların çoğu bundan yararlanmamış belki örnek temsil eder diye düşündüm.
  5 Yanıtla
 • resim emre_99 Editöre şikayet et 10 Temmuz 2012 Salı 10:55
  sevgili Hamit abicim yasa mecliste nasıl kabul edildiyse o şekliyle mi cumhurbaşkanlığa gönderiliyor acaba ?

  Editörün Notu: Evet Mecliste geçtiği şekli ile Cumhurbaşkanına sunulur. Saygılarımla.
  5 Yanıtla
 • resim yanlızkurt058 Editöre şikayet et 10 Temmuz 2012 Salı 02:41 bizlere yapılan 1cm yaygarası bir kilometre TSK gazi olmayan emekli subayını ve astsubay dahi pozitif uygulama yaparken biz er ve erbaşları unutuyor hatda uzman çavuşlarıda unutmuşlar bizlere yapılanları davullu tellal ile duyuruyorlar çevremizde öyle bir intiba bırakıyorki bakıma muhtaç gazilere verilen bakım aylıklarının iki kat artırılmasını tüm gazilere olduğunu düşünüyor ve hadi yine götürdün diyecek kadar saygısızlaşıyorlar. ama suç onların değil.
  (TARIH : 14 Mayıs 2012

  SAAT : 16:15

  NO : BN - 37 / 12  1. Türk Silahlı Kuvvetlerinin ayrılmaz bir parçası olan astsubaylarımızın özlük hakları, eğitim olanakları, sosyal hakları ve sahip oldukları yetkiler konusunda bugüne kadar yapılan çalışmalar aşağıda özetlenmiştir.

  - Terörle mücadelede aynı görevi yapan personele ödenen tazminatlar, statü ayrımı yapılmadan eşit miktarda artırılmıştır.

  - Mahrumiyet bölgeleri ile patlayıcı madde imhası gibi riskli ve özellikli görevlerde çalışan personele, statü ayrımı yapılmaksızın tazminat verilmiştir.

  - Subaylara benzer esaslarla yüksek lisans kıdemi alma hakkı verilmiştir.

  - Yurt dışı daimi ve geçici görev kadroları ile yurt içi ve yurt dışı lisan kurslarının kontenjanı artırılmıştır. (Yurt dışı sürekli görev kontenjanı 57’den 111’e çıkarılmıştır.)

  - Sicil verme yetkileri artırılmıştır.

  - Subaylara verilen üst düzey karargâh eğitimine benzer şekilde, yılda 128 astsubayımıza Üst Karargâh Hizmetleri Eğitimi ve bu eğitimi bitirenlere bir yıl kıdem verilmeye başlanmıştır.

  - Astsubaylıktan subaylığa geçişte % 15 olan kontenjan, 2012 yılından itibaren % 25’e çıkarılmıştır.

  2. Bunun yanı sıra, yetkili makamlara teklif edilenlerden önemli olanlar aşağıda özetlenmiştir.

  - Astsubayların 1’nci derecenin 4’üncü kademesine kadar yükselmesinin sağlanması,

  - Yarbay ve daha üst rütbeli subaylara verilen görev tazminatının, birinci dereceye yükselmiş görevdeki ve emekli astsubaylara da verilebilmesi (Aylık yaklaşık 385 TL),

  - Hâlen, MİT ve Emniyet Hizmetleri sınıfından emekli olan personele verilen 100 TL ilave ödemenin emekli astsubaylara da verilmesi,

  - Mecburi hizmet süresinin 15 yıldan 10 yıla düşürülmesi,

  - Astsubaylara verilebilenler de dâhil olmak üzere tüm oda ve göz hapsi cezalarının kaldırılması,

  - Sicil veren astsubayların maiyetindeki personele disiplin cezası verebilmesi.

  3. Türk Silahlı Kuvvetleri; birbirlerine gönül bağıyla kenetlenmiş fedakâr ve kahraman mensuplarının moral ve motivasyonunu en üst düzeyde tutmak maksadıyla, devletimizin sağladığı imkânları kullanmak suretiyle, ihtiyaç duyulan ve yetkisi dâhilindeki düzenlemeleri titizlikle yapmaya devam edecektir.

  Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

  4 Yanıtla
 • resim emre_99 Editöre şikayet et 10 Temmuz 2012 Salı 16:17 mrb Hamit abicim sizce c.başkanı ne zaman yasayı onaylar .üzerinden bir hafta gecti hiç böyle bekletmezdi normalde.saygılar 4 Yanıtla
 • resim erkan68 Editöre şikayet et 09 Temmuz 2012 Pazartesi 16:28 bu yasayı çıkartmak için emeği geçen tüm büyüklerimize ve bizi her konuda bilgilendiren gazihaber sitesi çalışanlarına teşekkür eder hayırlı uğurlu olmasını temeni ederiz.. inşallah bütün şehit yakınlarının ve gazilerinin sorunlarını biraz olsun hafifletir. 3 Yanıtla
 • resim emre_99 Editöre şikayet et 10 Temmuz 2012 Salı 16:17
  mrb Hamit abicim sizce c.başkanı ne zaman yasayı onaylar .üzerinden bir hafta gecti hiç böyle bekletmezdi normalde.saygılar

  Editörün Notu: 1 hafta içinde inşaallah onaylacağını düşünüyorum. Daha dün öğleden sonra Cumhurbaşkanlığına gönderildi. Saygılarımla.
  3 Yanıtla
 • resim mecef10 Editöre şikayet et 09 Temmuz 2012 Pazartesi 15:57
  Sayın editör bundan sonra resmi gazetede yürürlüğe girdikten sonraki aşamalar neler olucak bilgi verirseniz seviniriz,müracaatlarmı yapılacak yoksa sgk ile bakanlık arası kendilerinimi yazışmalar olucak bilgi verirseniz sevinirim

  Editörün Notu: Uygulama yönetmeliklerinde başvuru süreci, müracaat usul ve esasları belirlenir. Yasa yürürlüğe girdikten sonra gerisi çorap söküğü gibi gelir. Saygılarımla.
  2 Yanıtla
 • resim canerdogan01 Editöre şikayet et 09 Temmuz 2012 Pazartesi 16:08
  Sayın Yetkilim,Cumhurbaşkanımız onaylamışsa,kanun direkt olarak yürürlüktedir artık diyebilir miyiz?Yani evraklarımızı toplayalım mı? Ben amcalarımdan vs. Feragat almalıyım 2.İş Hakkı için,Şimdiden harekete geçelim mi? Ne dersiniz? Teşekkürler Şimdiden

  Editörün Notu: Biraz bekleyelim haberi tam teyit edemedik. Bu konuda teyit etmeyi müteakip buradan bilgilendirme yapacağız. Ancak sizin durumunuza göre uygulama yönetmelikleri çıkarak Valilik ve Kaymakamlıklara başvuru alınması ile ilgili yazı gider, orada verilen talimata göre başvurular alınır. Bu konuda acele etmemekte fayda var. Saygılarımla.
  2 Yanıtla
 • resim serkan5561 Editöre şikayet et 09 Temmuz 2012 Pazartesi 17:16
  Yasa ciktimi simdi sehit yalinlari ikinci is hakkinin kullanabilecekmi

  Editörün Notu: Yasanın Cumhurbaşkanı tarafından onaylanmış olduğunu Cumhurbaşkanlığından teyit edemedik. Teyit eder etmez detaylı haber yapacağız. Saygılarımla.
  2 Yanıtla
 • resim canali Editöre şikayet et 09 Temmuz 2012 Pazartesi 16:15
  sayın editör senden ricam torba yasası kanununda bizlerede maaş artışı uygulanacakmı aydınlatırsanız memnun oluruz

  Editörün Notu: Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının sitesinde açıklanan yararlanacak kişi sayısının çok yüksek olması bu konuda ümidimizi arttırsa da yapılan açıklamalarda "terörle mücadele kapsamında" denilmek sureti ile bir çerçeve çizildiğini görmekteyiz. Dolayısı ile Ordu Vazife Malullerinin maaş artışı kapsamı dışında olduğunu düşünüyorum. Saygılarımla.
  1 Yanıtla
 • resim ibrahim27 Editöre şikayet et 09 Temmuz 2012 Pazartesi 16:27
  Hamit abi merhaba şimdi Torba yasa resmi gazetede yayımlandıktan sora ne zaman iş başvurusunda bulunabiliriz ? Yayınlandığı gün veya ertesi günü gidip başvuruda bulunabilirmiyiz ? Yerleştirmeler hakkında bilgiyi nasıl alabiliriz. Mesala ben Meslek Lisesi Muvzunuyum Muhasebecilik işi ile uğraşıyorum 7 yıldır Devletin Hangi Kurumunda nasıl bir iş ile değerlendirilirim ? saygılarımı sunar hürmetler ederim Hamit Abi

  Editörün Notu: Yasanın Cumhurbaşkanı tarafından onaylanmış olduğunu Cumhurbaşkanlığından teyit edemedik. Teyit eder etmez detaylı haber yapacağız. Saygılarımla.
  1 Yanıtla
 • resim engin Editöre şikayet et 09 Temmuz 2012 Pazartesi 16:27 allah utandırmasın tekrar hayırlı uğurlu olsun yönetmeliğide görelim resmi gazetede inşallah herkes için hayırlı olur bir sıkıntı çıkmaz 1 Yanıtla
 • resim serkan5561 Editöre şikayet et 11 Temmuz 2012 Çarşamba 11:17
  Sn hamit bey bu ikinci is hakkinda feragat edilmesi suretiyle amcalar haklarindan vazgecebileceklermi.yani feragat olacakmi tesekkurler

  Editörün Notu: http://www.gazihaber.com/haber/1251/is-hakkina-iliskin-bilgilendirme.html haberimizden detaylı bilgi alabilirsiniz. Saygılarımla.
  0 Yanıtla
 • resim serkan5561 Editöre şikayet et 11 Temmuz 2012 Çarşamba 11:28
  Sn hamit bey Cumhurbaskanimizin yasayi onayladiktan sonra ikinci is hakkiyla ilgili bizleri nasil bir surec bekliyor Ve nekadar zaman sonra memur Ve isci alimi baslar Saygilar.

  Editörün Notu: Cumhurbaşkanının onayına müteakip resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girecek. Daha sonra uygulama yönetmeliği çıkar. Bu yönetmelik çerçevesinde Bakanlıkça Valiliklere ve Kaymakamlıklara başvuru usül ve esaslarına ilişkin yazı yazılır. Daha sonra başvurular alınır. Şimdi kanun yürürlüğe girdikten sonra sizin yapacağınız Valilik Şehit Gazi işlem şube ile irtibata geçerek başvuru sürecini takip etmek olmalıdır. Saygılarımla.
  0 Yanıtla
 • resim kerem_21 Editöre şikayet et 11 Temmuz 2012 Çarşamba 11:44
  Sayın Editör 4 Temmuzda bildiğiniz gibi Terörden mağdur olan ailelere yönelik bazı haklar getirildi..Ancak maddelerin hepsini bütün siteleri araştırmama rağmen bir türlü bulamadım..Eskiden şehit aile çocuklarına askerlikten muaf olma ,askerlik yapıyorsa terhis edilirdi.Acaba askerlikten muafiyet hakkı Sivil şehit aileleri içinde geçerli mi? Yanıtlarsanız teşekkür ederim..Allah şehitlerimizin mekanını cennet ,gazilerimize güç ve sabır versin.

  Editörün Notu: Bütün yasalaşan maddelere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Saygılarımla,

                              http://www.gazihaber.com/haber/1245/iste-kanun-maddeleri.html
  0 Yanıtla
 • resim kerem_21 Editöre şikayet et 11 Temmuz 2012 Çarşamba 12:02
  Sayın Editör daha net sorayım;Terörden mağdur olan ailelerin çocuklarına da "askerlikten muafiyet" hakkı geldi mi? Bu konuda bilginiz var mı ? Bununla ilgili en güvenilir bilgiyi nerden alabilirim ?

  Editörün Notu: Bu konuda bir hakkın oluşabilmesi için "askerlik kanunu"nda değişiklik yapılması gerekmektedir. Bahsettiğiniz yönde bir düzenleme bulunmamaktadır.
  0 Yanıtla
 • resim serkan5561 Editöre şikayet et 11 Temmuz 2012 Çarşamba 13:47
  Sn.Hamit Bey 6353 Sayili bazi kanun Ve kanun hukmunde kararnameler diye haberinizi okudum burada ikinci is hakkiyla ilgili feragatle haktan Vazgecme gibi bir yazi goremedim bu Konuyla ilgili beni aydinlatirsaniz sevinirim.saygilar

  Editörün Notu: Sitemizin künye bölümünde telefon numaram mevcut. Dilerseniz arayın detaylı bilgilendirme yapayım. Saygılarımla.
  0 Yanıtla

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
Kardeş Siteler
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2018 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -