• Akdeniz Fokunu Su Altında Görüntüleyen Serbest Dalışçı O Anları Anlattı Akdeniz Fokunu Su Altında Görüntüleyen Serbest Dalışçı O Anları Anlattı Bu haber 08 Aralık 2015, Salı 17:15:10 tarihinde eklendi
  Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde serbest dalış yapan, öğretmen ve aynı zamanda deniz biyologu olan Mustafa Akkoca, Pazar günü gerçekleştirdiği dalışında eşine az rastlanır bir görüntüyü kayda aldı. Koru sahilinde bir Akdeniz Foku’na rastlayan ve bu anı kamerasıyla ölümsüzleştiren Akkoca, yaklaşık 40 dakika fokla birlikte yüzdü.

  Yaşadığı bu anı anlatan Akkoca, "35 yıldır denizlerdeyim. Deniz biyologu olarak denizlerimizi gözlemliyorum. İlk defa bir Akdeniz Foku’na bu kadar çok yaklaşabildim. Deniz biyologu olarak ona yaklaşımım da bu görüntünün ortaya çıkmasında etkili oldu" dedi.

  Akdeniz Foku’nun neslinin tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu ve koruma altında olduğunu belirten Akkoca, "Çok önemli bir tür, korunması gereken bir tür. Bunun Gazipaşa denizlerinde yaşaması bu bölgenin ne denli çevresel anlamda temiz ve sağlıklı bir yer olduğunun göstergesi. Burada Korsanlar Mağarası olarak bilinen ve turizme açılan yer, Akdeniz Foklarının yaşam sahası. Buranın turizm aktivitelerine kapatılmasını önermiştim ama ciddiye almadılar. Umarım bu görüntüleri görenler bu işin önemini anlar ve bir tedbir alır" diye konuştu.

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
952 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2019 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -