• Validen Karaca Çağrısı Validen Karaca Çağrısı Bu haber 10 Aralık 2015, Perşembe 14:05:52 tarihinde eklendi
  Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu yaban hayatında en çok karacaların bulunduğuna dikkat çekerek, vatandaşlardan karacaların avlanmamasını ve yavrularının yetim bırakılmamasını istedi.

  Vatandaşların karacaları doğanın bir parçası olarak görmesi gerektiğini belirten Vali Balkanlıoğlu, sosyal medya sayfasından yaptığı çağrıda bir geyik türü olan karacaların avlanmamasını ve zarar verilmemesini istedi.

  Karacaların Ordu’da çok sayıda olduğunu ancak çok ürkek oldukları için bazen istenmeyen durumların ortaya çıktığını belirten Vali Balkanlıoğlu, “Sayıca çok fazla olduklarından bazen yola fırlıyorlar. Bazen de yavrusu alan anne ceylan birşeyden çok korkunca kaçıyor, yavrusunu bulamıyor. Bu yavruları biz rehabilite edip büyütüp doğal ortamına salıyoruz.

  Ordu köy yollarında ceylanlara dikkat.Bir veya ikiz, üçüz ceylan yavrularını yetim bırakabilirsiniz” dedi.

  Ordu’daki ormanlarda karaca popülasyonunun sürekli arttığını, şu ana kadar yüzlerce karacanın tedavi edilerek tekrar doğaya salıverildiğini belirten Vali Balkanlıoğlu, “Annesi ölen karacaların yavrularını gören vatandaşlarımız Orman idaresine, jandarmaya haber versinler. Sözleşmeli veterinerimiz vasıtasıyla bakım ve rehabilitasyonu yapılıyor, buradan doğaya salınıyor" diye konuştu.

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
1,052 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2019 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -