• Arıtılan Atık Sular İle Tarla Sulanacak Arıtılan Atık Sular İle Tarla Sulanacak Bu haber 15 Aralık 2015, Salı 14:50:06 tarihinde eklendi
  Bursa’nın Yenişehir ilçesinde atık su arıtma tesislerinde günde 4 bin metreküp kanalizasyon atığı arıtılarak dereye salınıyor.

  Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, 7 bin 62 metre küp kapasiteli atık su arıtma tesislerinin şu anda günlük 4 bin metre küp kapasite ile çalıştığını belirterek, “15 bine yakın ev ve ticarethanenin kanalizasyon suları buraya geliyor. Burada ön arıtmadan geçtikten sonra sırayla kaba ve ince ızgaralardan geçiyor. Daha sonra havalandırma havuzuna geliyor. Burada oksijen verilen su daha sonra çökertme havuzlarından tabiata salınıyor” dedi.

  Başkan Çelik, “Günde işlenen 4 bin metre küp su Kocasu ve doğaya salınıyor. Tesislerden çıkan su ile gönül rahatlığı ile tarla ve bahçe sulanılabilir. Çünkü arıtılan suda en ufak bir kimyasal ve bakteri kalmıyor” diye konuştu.

  Atık su arıtma tesislerinin 12 milyon lira harcanarak faaliyete geçtiğini belirten Çelik, “Bu değerli hizmeti ilçemize kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’ye ekibine ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
951 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2019 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -