• Kara Akbabalar Tedavi İçin Bursa’da Kara Akbabalar Tedavi İçin Bursa’da Bu haber 18 Aralık 2015, Cuma 13:20:11 tarihinde eklendi
  Eskişehir’de 2013 ve 2014 yıllarında yaralı halde bulunarak tedavi edilen 2 kara akbaba, rehabilitasyon için Bursa’ya getirildi.

  Doğa Koruma ve Milli Parklar 2. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, "Eskişehir’in Yukarıılıca Mahallesi civarında Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ve Jandarma Çevre Tim Komutanlığı ekiplerince yaralı halde bulunan bir kara akbabanın tedavisi Eskişehir Hayvanat Bahçesi Müdürlüğü veterinerleri tarafından yapıldı. Bir başka olayda ise vatandaşların bulunduğu yere konan kara akbabadan korkan bir kişi kuşun başına kürekle vurmuş. Yaralı akbabanın tedavisi bir yıl sürdü. Rahatlıkla uçuş talimi yapabilecek genişlikte bir kafese alındı, fakat bütün çabalara rağmen uçuş eğilimi göstermediğinden tabiata salınamadı. 2 kara akbaba uçuş eğitimi verilmesi ve tedavilerinin tamamlanması için bölge Bursa Celal Acar Yaban Hayatını Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne getirildi. Veteriner hekimlerince yapılan ilk muayenede hayvanların sağlık durumlarının iyi olduğu, gerekli rehabilite çalışmaları sonrasında Eskişehir’de tabiata salınacağı belirtildi" denildi.

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
1,175 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2019 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -