Hedef Protez
gazihaber.com RSS / XML
gazihaber.com
Bu haber 29 Ekim 2012, Pazartesi 22:44:14 tarihinde eklendi. 2181 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kısmi Çözüm Yeterli Değil

.....Şehit yetimlerinin geleceği düşünülmeli, sakat kalan vazife malullerinin yerine kendimizi koyarak empati kurulmalıdır. Eğer soruna bu çerçevede yaklaşırsak çözüme yakınız demektir....
Kısmi Çözüm Yeterli Değil

    Öncelikle belirtmek gerekirse Afyon'da meydana gelen ve yüreğimizi yakan patlama sonrasında sitemizde sürekli olarak dile getirdiğimiz Ordu/Polis Görev Şehidi Yakınları ile Ordu/Polis Vazife Malullerinin mevcut mevzuatta kaderlerine terk edildiği ve bu konuda bir yasal düzenlemenin yapılması gerektiği hususu bu acı olay ile kamuoyunun gündemine gelmiştir. Ancak burada akıllara gelen husus şudur ki, yapılması planlanan ve 1 haftaya kadar yetiştirilecek yasal düzenlemede genel olarak bütün Görev Şehitleri ile Görev Malullerini kapsayıcı ve onların haklarında iyileştirme sağlayıcı  bir çalışma mı söz konusudur yoksa sadece Afyon'da meydana gelen hadiseyi çerçeveleyen bir düzenleme mi yapılacaktır. Yani yapılacak düzenlemede "Cephanelik patlaması, Devletin ihmali ve kusuru bulunması durumunda" ifadesinde olduğu gibi kapsam küçük tutularak sadece spesifik bir olay mı baz alınarak düzenlemeye gidilecektir? 

 


 

    Burada olması gereken bütün Ordu/Polis görev Şehidi ve Görev Malullerini kapsayıcı genel bir düzenleme ile hepsinin haklarını teslim etmek ve bu zamana kadar var olan bir adaletsizliğin sona erdirilmesidir. Sitemizde zaman zaman yazıları ile sizlerin de bizzat müşahede ettiği Görev Şehidi yetimlerinin feryadını artık duymalı ve Görev Şehitlerimizin geride kalan ailelerinin bizlere emanet olduğunu unutmamalıyız. Bu çerçevede yakın zamanda Kanun Hükmünde Kararname ile düzenleneceğini düşündüğümüz bu mevzuat değişikliğinin tüm Ordu/Polis görev Şehitleri ile görev Malullerini kaplaması çok önemlidir.

 


 

    Trafik görevi yaparken kamyon altında paramparça olan Polis görev Şehidi, kaçakçı ile çatışırken vurularak Şehit olan Ordu Görev Şehitleri, suçlu peşinde iken araç kazası ile uzvunu kaybeden ordu vazife malulülleri ya da görevi esnasında arkadaşının silahından çıkan mermi ile sakat kalan görev malulleri ya da Şehit olan ordu Görev Şehitlerinin yakınları ne yapacaklar? Görev Şehitlerinin yetimleri soruyorum size kime emanet? Onlar nasıl iş bulacaklar? Ya da Şehit eşi nasıl iş bularak Şehit yetimlerinin hayatını nasıl idame ettirecek. Bu soruların arkası kesilmez ama basının gündemine yansıyan bu problem aslında büyük bir sorunun sadece görünen bir yüzünden ibarettir. O halde sorunu kısmi olarak çözümlemek bir başlangıç olsa da sorunu bütünü ile bitirmek genel ve kapsayıcı bir yasal düzenleme gerektirmektedir. 

 


 

    Doğal afette  dahi oluşan Şehadetlerde Şehit yetimlerinin geleceği düşünülmeli, sakat kalan vazife malullerinin yerine kendimizi koyarak empati kurulmalıdır. Eğer soruna bu çerçevede yaklaşırsak çözüme yakınız demektir. Bu noktada Sivil Toplum Kuruluşlarına (dernek ve vakıflar) çok görev düştüğü gibi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sn. Fatma ŞAHİN'e aşağıda yer alan irtibat bilgilerinden bu konu ile ilgili olarak düşüncelerinizi dile getirerek sorun ile ilgili çözüme siz de katkı sağlayabilirsiniz.

 

 

 

    Saygılarımla,

 

 

 

    Hamit YILDIZ

 

    Gazi J. Ütğm.

 

    Gazihaber.com

 

    hamityildz@hotmail.com

 

 

 

İRTİBAT BİLGİLERİ:

 

Telefon

 

0312 422 55 00

 


 

Fax

 

0312 422 55 44

 


 

0312 424 01 79 Basın Müşavirliği

 


 

Adres

 

Akay cd. No:6 Bakanlıklar Ankara

 


 

E-Posta

 

fsahintbmm@gmail.com

 

fsahin@fatmasahin.net

 

 

 

Twitter http://twitter.com/fatmasahingm

 

Facebook http://facebook.com/FatmaSahinPage

 

Sn. Bakanımız Fatma ŞAHİN'e resmi internet sitesinden mesaj göndermek için tıklayınız>>>


Rakip olarak seni istiyorum Camiamıza Müjde
UYARI : "Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz."
Yazdır Paylaş

YORUM YAZMA KURALLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ


erolgol - biz kimiz ? - Tarih: 2012-10-30 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder
ardaşlar ne yapmak gerekiyorsa hep beraber birlik olup şehit,veya gazi hepimzin ayrı ayrı sorunları var 15 yıldır hakkım olan gazilik ünvanı vermediler her şey açık ca ortada ben çatışmada yaralandım sol bacagıma kurşun isabet etti çıkarmadılar uyruk kemiğinde eğer çıkarılırsa bacagım sakat kalır deniliyor SAYIN BAŞBAKANIM DİYORKİ ; Elbette dünyalar da bağışlansa, şehit veren bir ailenin evladı geri gelmeyecek. Kaybedilmiş bir uzuv yerine konmayacaktır. Ancak şehitlerin yakınları, milletçe hepimiz üzerinde kutsal bir emanettir. Aynı şekilde gaziler çok büyük emanetlerdir. Şehit ve gazilerimize sahip çıkmak bizim asli vazifemizdir. Diyen devletimiz bize neden sahip çıkmadı asıl terörle mücadele eden ben ve benim gibi kişiler en çokta zoruma giden bacağımdaki kahpe kurşunla hayatımı geçirmeye devam etmek bu benim psikolojimi etkilemektedir. saygılarımla MALUL OLMAYAN GAZİ EROL 30.10.2012

6 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

Rafet Keleş - doğru tespit - Tarih: 2012-10-29 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder
Olayın püf noktası burasıdır işte,EMPATİ YAPMAK.Ama kimse zahmet edip bunu bile yapmaz oldu,hak araması için vekalet verilen insanlar bu vekaleti hak aramakta değilde,makam peşinde,koltuk pekiştirmekte kullanır olmuşlar.Ordu Vazife Şehitleri-Malülleri kimin umrunda,Afyonda 25 yiğit gitmiş kimin umrunda,beyler il il gezip,koltuklarını sağlama almak için delegeleri doyurmakla meşgul

17 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!

Resmi Gazete
ANKET
Taner uran'ın Çalışmalarından Memnunmusunuz?
Kararsızım - 51
Hayır - 1966
Evet - 244
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu
Dilekçe Örnekleri
Sayfa Yüklenme Süresi : 0.1568 Saniye
İslahiye Gaziantep Haber
Video İzle Sözleşmeli Haber © Copyright 2010 Gazi SOFT Her hakkı saklıdır.  
sanalbasin.com üyesidir