• Anadolu Üniversitesi Öğrencisi Ambalaj Yarışmasından Ödülle Ayrıldı Anadolu Üniversitesi Öğrencisi Ambalaj Yarışmasından Ödülle Ayrıldı Bu haber 02 Ocak 2016, Cumartesi 13:05:05 tarihinde eklendi
  Anadolu Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü 4. sınıf öğrencisi Ulaş Tigin, “2. Plastik ve Metal Ambalaj Tasarım Yarışması”nda yaptığı proje ile “Plastik Ambalaj Öğrenci Kategorisi”nde ikincilik ödülüne layık görüldü.

  İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği ile İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği tarafından gerçekleştirilen “Plastik ve Metal Ambalaj Tasarım Yarışması”nın bu yıl ikincisi düzenlendi. ‘Plastik Ambalaj Öğrenci Kategorisi’ne yapılan 44 başvuru arasından dereceye giren Anadolu Üniversitesi öğrencisi Ulaş Tigin, ‘Case’ isimli proje ile yarışmaya katılarak ikincilik ödülüne layık görüldü.

  “PİYASADA BULUNAN BİR ÜRÜNÜ FARKLILAŞTIRMAK İÇİN BU ÜRÜNÜ TASARLADIM”

  ‘Case’ isimli projesinin ilkokul ve ortaokul düzeyindeki çocuklar için bir renkli kuru boya plastik ambalajı olduğunu ifade eden Mimarlık ve Tasarım Fakültesi 4. Sınıf öğrencisi Tigin, ürünün diğer kutulardan farklı olarak entegre bir şablonu olduğunu söyledi. Tigin, “Ürün temel olarak bir kalem kutusu gibi görünüyor. Kalemleri almak için ürünün kapağını açtığınız zaman üzerine koyduğunuz zemine sıfır oluyor ve bu şablonu kullanabiliyoruz. Diğer ürünlere göre yenilik bu. Yarışmanın temel amacı da ihracata katkıda bulunmak. Burada üretilebilirik çok önemli. Aslında piyasada bulunan bir ürünün farklılaştırılması, yenilik katılması ve katma değer sağlaması açısından böyle bir ürün tasarladım” dedi.

  “TASARIMIN AMACI SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VE YENİLİK”

  Plastik ambalajların herhangi bir ürünü alana kadar onu korumaktan öte bir işlevi olmadığını aktaran Tigin, “Normalde plastik ambalajları bizler alıyoruz ve jelatinini yırtıp çöpe atıyoruz. Benim tasarımımda ise ürünün kapağını açtığınız andan itibaren kullanılan ve işlevi olan bir ürün haline geliyor. Sürdürebilirlik ve yenilik tasarımımın amacı. Bununla birlikte tasarlanan ambalajın çocuklar için renkli, eğlenceli, güvenli, estetik ve yaratıcılık gelişimine olanak sağlayan bir ürün hâline getirilebilmesi de projenin diğer amaçları arasında yer almaktadır” ifadelerini kullandı.

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
3,246 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2019 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -