• Teı, Kuruluş Yıl Dönümünde Leap Motoruna Ait İlk Blisk Parça Sevkiyatını Gerçekleştirdi Teı, Kuruluş Yıl Dönümünde Leap Motoruna Ait İlk Blisk Parça Sevkiyatını Gerçekleştirdi Bu haber 26 Ocak 2016, Salı 15:05:03 tarihinde eklendi
  Tusaş Motor Sanayi (TEI), en çok tercih edilen yeni nesil ticari motor olan LEAP için son dönemde alınan siparişler ile dünyanın en büyük tedarikçisi konumuna geldi.

  LEAP motoru, Airbus A329neo ve Boeing 737 uçaklarına güç verecek. TEI’nin bu motor için ürettiği parçalar arasında bulunan 5 kademe kompresör bliskleri, sahip oldukları yüksek geometrik karmaşıklık ile TEI’yi dünyada bu parçaları üretebilen sayılı şirketlerin arasına girmesini sağladı. Blisk parçalarının üretimini Eskişehir’deki tesislerinde gerçekleştirilecek olan TEI, 2035 yılına kadar toplam LEAP motoru blisk parçalarına yönelik 1.2 milyar dolar tutarında satış yapacak.

  LEAP motoruna ait ilk blisk parçasının sevkiyatı, TEI’nin kuruluş yıl dönümü olan 25 Ocak 2016’da TEI Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı törenle kutlandı. TEI Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Dörtkaşlı, törende yaptığı konuşmada, “Türkiye’nin en büyük havacılık motorları şirketi olan ve 31’nci yaşını kutlayan şirketimiz hissedarlarının da desteğiyle her geçen gün büyüyerek, çok daha büyük bir aile olarak yoluna devam edecek. Bugün burada toplanmamızın sebebi olan, yeni nesil motorlarda kullanılan blisk üretimi, imalat teknolojisi, disiplin ve kalite süreçleri açısından dünyada sayılı şirketlerin gerçekleştirebileceği bir proje. TEI olarak bu önemli projeyi üstlendiğimiz için gururluyuz. Bu sebeple öncelikle GE’ye TEI’ye güvendiği için, TEI çalışanlarına da bu güveni yarattıkları ve başarılı bir performans gösterdikleri için teşekkür ediyorum” dedi.

  Muharrem Dörtkaşlı’nın ardından söz alan TEI Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit, TEI’nin 31’nci kuruluş yıl dönümünü kutlayarak blisk projesinde yer alan tüm çalışanları tebrik etti. Yönetim Kurulu üyelerine günün anısına hazırlanan plaketlerin takdim edilmesiyle tören son buldu.

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
3,216 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2019 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -