• Gözükan’a 20. Yıl Ödülü Gözükan’a 20. Yıl Ödülü Bu haber 08 Şubat 2016, Pazartesi 14:15:09 tarihinde eklendi
  Ordu’da 1994 yılında yaklaşık 15 bin kişinin gerçekleştirdiği protesto yürüyüşünün öncülüğünü yaparak 542.5 kilometrelik Karadeniz Sahil Yolu’nun sadece 5 kilometrelik Ordu ilinden geçen bölümüne dolgu yapılmasına izin verdirmeyen ve bu yüzden halk arasında ‘Demir Leydi’ olarak anılan TEMA Ordu Temsilcisi Nilgün Gözükan, TEMA tarafından 20. yıl ödülü ile onurlandırıldı.

  1994 yılında temsilciliğe getirilmesinin ardından Karadeniz Sahil Yolu projesi kapsamında Ordu’nun geçişine dolgu yaptırmamak için 15 bin kişinin protesto gösterisi yapmasına öncülük eden ve hazırlattığı ’S.O.S. Ordu’, ’Sahilimize Kezzap Attırmayız’ sloganları yazılmış pankartlarla hatırlanan TEMA Ordu Temsilcisi Nilgün Gözükan, bu tarihten sonra hafızalarda İngiltere’nin eski Başbakanı Margareth Teacher’ın ’Demir Leydi’ lakabıyla anıldı.

  Halen TEMA Temsilciliğini yürüten ve yıllar içerisinde Ordu rıhtımına yapılması istenen ‘metanol tesislerine’ karşı çıkan, birçok çevre eylemlerini organize eden ve boy gösteren Nilgün Gözükan, TEMA tarafından 20. yıl ödülü aldı. Türkiye genelinde 20 yıl boyunca TEMA’da görev yapan birkaç isimden biri olan Gözükan, bu ödülü tüm Ordulular adına aldığını belirtti. Orduluların çevre duyarlılığı ile basın ve medyanın desteğini her zaman yanlarında gördüklerini belirten Gözükan, TEMA’ya gönül veren ve 20 yıl içerisinde çalışmalarına katılan, emek veren ve koşturan minik TEMAcılardan, gencine, gencinden yaşlısına kadar herkesin bu ödülde emeği olduğunu ifade etti. Gözükan, “Destek veren, yanımızda olan, bizi en zor günlerimizde yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederim” dedi.

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
3,117 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2019 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -