• (Özel Haber) 1,5 Milyon Öğrenciyi TEK TEK Analiz Edecekler (Özel Haber) 1,5 Milyon Öğrenciyi TEK TEK Analiz Edecekler Bu haber 10 Şubat 2016, Çarşamba 09:55:20 tarihinde eklendi
  Yaklaşık 1,5 milyon öğrencisi bulunan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde (AÖF) yakın zamanda hayata geçirilecek uygulama ile her öğrencinin derslerle ilgili tek tek analizi yapılacak. Öğrencilerin eksiklerini daha rahat tespit etmesine olanak sağlayacak uygulama ile başarı oranının artması hedefleniyor.

  Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Açıköğretim’de öğrencilerin almış oldukları hizmetleri bireyselleştirmeye çalıştıklarını belirterek, önümüzdeki dönemlerde her öğrenciye özel, derslerdeki başarılarına ilişkin bilgilerini kendilerine ileteceklerini söyledi.

  “Öğrencilerimizin derslerden almış oldukları notları ve başarılarına ilişkin bilgileri de kendilerine göndereceğiz” diyen Gündoğan, “’Hangi derste, hangi düzeyde başarı gösterdi, hangi ünitelerdeki sorulara daha az cevap verdi, hangi ünitelerde daha başarılı oldu; bir de o dersten sınava giren öğrenciler içerisindeki düzeyi nedir?’ gibi sorulara cevap bulunabilecek ve bunlara benzer öğrencimizin sınavla ilgili başarısının detaylarını da e-mail adreslerine göndereceğiz. Şu anda yeni uygulamanın alt yapısı tamamlanmak üzere ve önümüzdeki sınavda veya en geç ondan sonraki sınavda bunu gerçekleştirmiş olacağız. Dolayısıyla öğrenci, bundan sonraki sınavda başarısız olmuşsa hangi ünitelerde sıkıntısı var? Bunu rahatlıkla görebilecek. Bir de genel öğrenci kitlesi içerisindeki yerini daha iyi görme şansı olacak” dedi.

  “BU ÖZEL BİLGİLER ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞARI DÜZEYLERİNİ ARTTIRACAKTIR”

  Rektör Prof. Dr. Gündoğan, bu bilgilerin öğrencilerin başarı düzeylerini arttıracağını düşündüklerini de anlatarak, şöyle devam etti:

  “Bu tür bilgileri öğretim üyelerine de göndereceğiz. Yani o dersten sorumlu olan öğretim üyeleri de o dersteki başarı oranını, hangi ünitelerde öğrencilerin başarılı ya da hangi ünitelerde başarısız olduğunu görecek. Dolayısıyla bu tür bilgileri hem hocaya hem de öğrenciye iletmiş olacağız. Bu da öğrencimizin bundan sonraki başarısını ya da sınava hazırlık konusundaki çalışmalarını yönlendirebilecek bir bilgi olacak. Kısaca, her öğrenci o dersle ilgili ne olduğunu, ne yaptığını, ne yapmadığını öğrenmiş olacak. Bir nevi karne olacak. Her öğrenci zaten bizim için özeldi. Ama bu özel bilgiler de öğrencilerimizin başarı düzeylerini arttıracaktır.”

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
2,756 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2019 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -