• NATO’ya Türk Başkan NATO’ya Türk Başkan Bu haber 12 Şubat 2016, Cuma 14:05:57 tarihinde eklendi
  Belçika’da bulunan Von Karman Akışkanlar Dinamiği Enstitüsünün Bilimsel Danışma Komitesi Başkanlığına, Atılım Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Nafiz Alemdaroğlu seçildi.

  NATO Bilim ve Teknoloji Organizasyonu (Science and Technology Organization-STO) bünyesinde yer alan Von Karman Enstitüsünün bilimsel çalışmalarını değerlendirmek ve ileriye dönük araştırma konularını belirlemekten sorumlu en üst düzey danışma kurulu olan Bilimsel Danışma Komitesi Başkanlığına Prof. Dr. Nafiz Alemdaroğlu seçildi. Alemdaroğlu’nun görev süresi 3 yıl olacak.

  DÜNYA ÇAPINDA SAYGINLIĞI OLAN BİR ENSTİTÜ

  1956 yılında aerodinamikçi Theodore Von Karman tarafından kurulan enstitü, Akışkanlar Dinamiği çalışmalarında dünyadaki en yetkin ve itibarlı eğitim ve araştırma enstitüleri arasında yer alıyor. Dünya çapında saygınlığı olan Von Karman Enstitüsünün lisans eğitimi bulunmuyor. Sadece yüksek lisans ve doktora çalışmalarına yoğunlaşan Von Karman Enstitüsü, Yüksek lisans programı olan “Yüksek lisans sonrası Yüksek Lisans” (Master after Master) ile yüksek lisans derecesine sahip olanların başvuru yapabileceği 9 aylık bir programa sahip. Von Karman Enstitüsünün ayrıca, lisans öğrencilerine yönelik kısa dönem yaz stajları programı bulunuyor. Bir NATO kuruluşu olan Von Karman Enstitüsü öğrencilerini NATO ülkelerinden seçiyor.

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
2,962 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2019 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -