• Lodosla İnegöl’ün Kirli Havası Temizlendi Lodosla İnegöl’ün Kirli Havası Temizlendi Bu haber 15 Şubat 2016, Pazartesi 12:00:48 tarihinde eklendi
  Bir süre önce havası en kirli ilçeler arasında olan İnegöl, lodosla havası en temiz ilçeler arasına girdi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ulusal Hava Kalitesi İzleme Ağı verilerine göre, İnegöl’ün hava kirliliği derecesi bir anda 80 puan düştü.

  Ocak ayı başında 103 puanla Bursa’nın en kirli ilçesi olan İnegöl, 13 Şubat 2016 Cumartesi günü itibariyle Bursa’nın havası en temiz ilçeleri arasında başı çekti. 2015 yılında 113, 2 Ocak 2016 tarihinde 103’e gerileyen İnegöl, 13 Şubat günü itibariyle hava kalitesini yükselterek 23’e geriledi. İnegöl uzun zaman sonra havası en temiz ilçe oldu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın verilerine göre Bursa’nın hava kalitesi hassas durumu ile ikaz veriyor.

  Temiz havasıyla bilinen Bursa’nın hava kalitesi gün geçtikçe değişiyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın sitesinde Türkiye’nin her yerinden alınan hava kirliliği verileri puanlanarak, iyi, orta, hassas, sağlıksız, kötü ve tehlikeli diye 6 kategoriye ayrılıyor. Bursa’nın 5 noktasından alınan verilere göre ise ilin havası iyi durumu yükselirken, İnegöl adeta fark attı.

  Hava kirliliğinin azalmasında lodosun yanı sıra yapılan denetimlerin etkili olduğu bildirildi.

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
3,293 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2019 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -