• İznik İçin Gönül Birliği Yaptılar İznik İçin Gönül Birliği Yaptılar Bu haber 16 Şubat 2016, Salı 12:10:08 tarihinde eklendi
  İznik Belediyesi Kent Konseyi bünyesinde faaliyet gösteren 20 çini ustası, belediye binasını İznik çinileriyle donatmak için imeceyle çalışıyor.

  Meşhur Kılıçaslan Caddesi üzerinde bulunan belediye hizmet binası İznik’i yansıtan yeni görünümüne kavuşacak. İznik Belediyesi Kent Konseyi bünyesinde 20 kişilik çini ustası, belediye binasının süsleyecek yaklaşık 100 metrekare çiniyi özenle işliyor. Belediye İş Hanı’nın 2. katında çalışmalarına devam eden ekibin işledikleri çiniler bittiğinde sütunlar halinde İznik Belediyesi hizmet binasının dışını süsleyecek. Çalışmalarına gönüllü ve imece usulü olarak devam eden çiniciler, İznik’in değerlerini en iyi şekilde yansıtacak eserler ortaya çıkarmayı arzu ediyor.

  Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Osman Sargın, “İznik’te birlik, beraberlik ve gönüllülük esasıyla büyük işler başarılmaya başlandı. Görüyoruz ki konu İznik’in çıkarları olunca esnafımızdan, sanatkârlarımıza herkes elini taşın altına koyuyor. İşte bunun en güzel örneğini burada görüyoruz. İznik çinisini en güzel şekilde yaşatmak ve yansıtmak için sanatkârlarımız canla başla çalışmalarına devam ediyor” dedi.

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
2,808 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2019 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -