• Busiad’dan Mesleki Eğitime Büyük Destek Busiad’dan Mesleki Eğitime Büyük Destek Bu haber 16 Şubat 2016, Salı 13:25:22 tarihinde eklendi
  Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BUSİAD), 10 bin meslek lisesi öğrencisini ilgilendiren proje için İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği yapacak.

  Meslek liselerinin daha verimli hale getirilmesi ve iş dünyasının talep ettiği kalifiye çalışan ihtiyacının karşılanması için önemli bir adım atıldı. Bursa sınırları içinde 8 farklı meslek lisesinde okuyan 10 bin öğrenciyi kapsayan anket sonrası harekete geçen BUSİAD, İl Milli Eğitim Müdürü ile iş birliği yapacak. İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Coşkunöz Eğitim Vakfı ve Bosch Sanayi ve Ticaret AŞ’nin de desteklediği proje ile meslek liselerinin daha itibarlı kurumlar haline dönüştürülmesi sağlanacak. Alternatif bir eğitim modelinin uygulanması ve söz konusu okulların eğitim programlarının sektörlerin talepleri doğrultusunda şekillendirilmesi hedefleniyor. Meslek liselerinin sektörel olarak gruplanabilmesi, ihtisaslaşabilmesi ve ihtiyaca göre yeni bölümlerin açılması bekleniyor. Günümüz rekabet şartlarına ayak uydurmak için sanayiin ihtiyacı olan teknik elemanlar yetiştirilecek. Hem şehir, hem ülke sanayiine katkı sağlayacak proje için anlaşmaya varıldı.

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
2,902 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2019 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -