• Göç Müzesi’nde Kitap Okuma Vakti Göç Müzesi’nde Kitap Okuma Vakti Bu haber 17 Şubat 2016, Çarşamba 10:50:22 tarihinde eklendi
  Bursa Göç Tarihi Müzesi’ni ziyaret eden ilköğretim öğrencileri, Dünya Öykü Günü dolayısıyla ‘Müzedeki Sandık’ kitabının yazarı Nadide Utku’yla bir saat boyunca kitap okudu.

  Öğrencilere yönelik çok sayıda programa ev sahipliği yapan Bursa Göç Tarihi Müzesi, Dünya Öykü Günü münasebetiyle ‘Müzedeki Sandık’ kitabının Yazarı Nadide Utku’yu Uludağ İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencileriyle buluşturdu. Öğrencilerle sohbet eden Utku, çocuklara müzenin ne demek olduğunu sordu ve çocuklardan hayal dünyalarına göre birbirinden farklı cevaplar aldı. Dağıtılan kitabı da okuyan öğrencilere, müzeyle olan kısım ise canlandırılarak anlatıldı. İki öğrencinin sandığa girerek kitabın kahramanlarına benzetildiği, buluşmada öğrenciler merak ettikleri soruları sordu. Yazar Nadide Utku kitabını imzalayarak öğrencilere dağıttı. Öğrenciler, daha sonra rehberler eşliğinde müzeyi gezdi.

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
2,496 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2019 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -