• Teknik Öğretmenler Arçelik’te Eğitim Aldı Teknik Öğretmenler Arçelik’te Eğitim Aldı Bu haber 19 Şubat 2016, Cuma 12:00:03 tarihinde eklendi
  Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Arçelik A.Ş. arasında yapılan sözleşme kapsamında, Elektrik-Elektronik Teknolojileri alanında görev yapan 10 Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinden 15 teknik öğretmen, Arçelik A.Ş. Eskişehir Buzdolabı ve Kompresör İşletmesi’nde alanları ile ilgili eğitime katıldılar.

  Eğitime katılan öğretmenler, üretim yönetimi, elektronik ve kontrol sistemleri, toplam verimli bakım, elektrik bakım faaliyetleri, kalite standartları, iş sağlığı ve güvenliği, personel seçme, yerleştirme ve oryantasyon konularında eğitim aldılar. Öğretmenler, Buzdolabı ve Kompresör İşletmesi ile Araştırma Geliştirme Laboratuvarında gezi ve incelemede bulundular.

  Programın sonunda yapılan sertifika töreninde kursiyer öğretmenler adına konuşan İlker İyilik, alanları ile ilgili yeni teknolojileri yerinde görme fırsatı yakaladıklarını, beklentilerinin çok üzerinde bir eğitim aldıklarını söyledi. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muhittin Adıyaman ise, programın, Mesleki ve Teknik Anadolu liselerinde görev yapan meslek dersi öğretmenlerinin mesleki bilgi ve görgülerini artırmayı ve yeni teknolojileri tanımalarını amaçladığını, Arçelik’te yapılan kursta bu amacın gerçekleştirilmiş olduğunu gördüklerini belirterek katkı sağlayan yönetici ve eğitim personeline teşekkür etti.

  Arçelik A.Ş., Eskişehir Buzdolabı ve Kompresör İşletmesi Müdürü Cemil İnan da ”Öğretmenlerin iş hayatını tanımalarının öğrencilerin işletmelerin beklentilerine uygun elemanların yetiştirilmesine yardımcı olacağını, verimliliğin ve rekabet edebilirliğin artırılmasında iyi yetişmiş elemanların çok önemli unsur olduğunu” söyledi.

  Kursiyer öğretmenlere sertifikalarını Arçelik Eskişehir Buzdolabı ve Kompresör İşletmesi Direktörü Cemil İnan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muhittin Adıyman ve Program Koordinatörü Dr. S. Sırrı Kabadayı verdi.

  Ayrıca kursun verilmesine katkı sağlayan Arçelik yöneticilerine ve personeline İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına teşekkür belgesi verildi.

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
3,206 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2019 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -