• Kelkit Çayı’nda Araç Lastiği Kirliliği Kelkit Çayı’nda Araç Lastiği Kirliliği Bu haber 23 Şubat 2016, Salı 08:55:01 tarihinde eklendi
  Tokat’ın Reşadiye ilçesinden geçen Kelkit Çayı’na atılan araç lastikleri çevre kirliliğine neden oluyor.

  Gümüşhane’nin Çimen Dağları’ndan kaynaklanıp Yeşilırmak’a katılıp Karadeniz’e dökülen Kelkit Çayı evsel atıkların yanı sıra gelişi güzel atılan kamyon, TIR ve otomobil lastikleri ile dolu. Tokat’ın Reşadiye ilçesinden geçen ırmağın yaklaşık bir kilometrelik alanına dağılan lastikler, doğal dengenin yanı sıra görüntü kirliliğine neden oluyor.

  Tokat’ta Kelkit Havzası Kalkınma Birliği tarafından 2014 yılında yapılan “Kelkit Çayı Kirlenme Durumunun Tespiti ve İrdelenmesine Dönük Olası Planlamalar” toplantısı öncesinde uzmanlar kirliliğine neden olan parametreleri yerinde görerek, saha incelemesinde bulunduktan sonra ilgili kurum temsilcileri durum tespiti yapmıştı. Doç. Dr. Orhan Gündüz havzadaki en önemli kirliliğin kaynağının evsel atıklar olduğunu kaydetmişti.

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
3,024 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2019 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -