• Eğitim-bir-sen Öğretmenleri İdarecilik Sınavına Hazırlıyor Eğitim-bir-sen Öğretmenleri İdarecilik Sınavına Hazırlıyor Bu haber 23 Şubat 2016, Salı 11:15:09 tarihinde eklendi
  Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şubesi, öğretmenleri müdür yardımcılığı ve müdür başyardımcılığı sınavına hazırlıyor.

  Hizmet sendikacılığı ile öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkıda bulunan Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şubesi, Demirtaşpaşa Mesleki ve Ticaret Anadolu Lisesi’nde yaklaşık üç hafta sürecek eğitim seminerleri ile öğretmenleri 20 Mart tarihinde düzenlenecek müdür yardımcılığı ve müdür başyardımcılığı imtihanına hazırlıyor. Hafta içi 18.00-20.30 saatleri arasında, hafta sonu ise 10.00-16.00 saatleri arasında konularında uzman öğretmenlerin meslektaşlarına 12 Mart tarihine kadar vereceği kurs, 19 farklı ders üzerinden 55 saat sürecek ve iki deneme sınavından oluşacak.

  Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Numan Şeker, “Sendika olarak her zaman üyelerimizin ekonomik, sosyal ve özlük haklarını korumak ve geliştirmek için mücadele ettik. Bu hakları gasp etmeye yönelik kim varsa değil iktidar, babamız dahi olsa onun karşısına dikiliriz. Çünkü kamu çalışanlarının haklarını savunmak için kurulmuş bir sivil toplum örgütüyüz. Bunu da yapmaya gayret ediyoruz ve yaptığımıza da inanıyoruz” dedi.

  Birilerinin sendikacılık adına neler yaptıklarını son günlerde çok iyi gördüklerini ifade eden Başkan Numan Şeker, “Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da öğretmenlerin haklarını korumak adına kurulmuş sendikaların nasıl PKK terör örgütüyle, vatan hainleriyle omuz omuza beraber mücadele ettiklerini gördük. Can güvenliği olmadığı için oradan ayrılan öğretmenleri tehdit edip, PKK’nın yanında yer alan sivil toplum örgütlerinin, meydanlara çıkıp, ‘biz öğretmenlerin haklarını koruyoruz’ demelerini kesinlikle kabul etmiyoruz” diye konuştu.

  “ÖĞRETMENLERİMİZİN BAŞARISI BİZİM DE BAŞARIMIZ”

  Sendika olarak müdür yardımcılığı ve müdür başyardımcılığı sınavları ile ilgili hazırladıkları kitapların çok ciddi bir komisyonla hazırlanarak güncellendiğini hatırlatan Başkan Şeker, “Hazırladığımız kitaplar, diğer sendikalar gibi önceki sınavlardan çıkmış sorularla ve güncellenmeden hazırlanmadı. Sendikamızın oluşturduğu kitap, gerçekten çok ciddi komisyonla üzerinde titizlik çalışılıp güncellenerek hazırlandı. İki bin üyemize de bu kitapları dağıttık. Bunlara destek olmak amacıyla öğretmen arkadaşlarımız için bu eğitim seminerlerini düzenliyoruz. Bu bağlamda her zaman üyelerinin yanında yer alan Eğitim-Bir-Sen, meslekte yükselmelerinde de katkı koymak adına gereken tüm gayreti gösteriyor” şeklinde konuştu.

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
2,977 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2019 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -