• Kırıkkale Üniversitesi’nde Öğretmen Adaylarına Seminer Kırıkkale Üniversitesi’nde Öğretmen Adaylarına Seminer Bu haber 23 Şubat 2016, Salı 11:35:22 tarihinde eklendi
  Kırıkkale Üniversitesi’nde öğretmen adaylarına yönelik ’Web 2.0 Araçlarının İncelenmesi ve Öğrenme Ortamlarında Kullanımı’ konulu seminer verildi.

  Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erman Yükseltürk’ün yürütücülüğünü yaptığı, TÜBİTAK tarafından desteklenen ’Öğretmen Adaylarına Yönelik Web 2.0 Araçlarının İncelenmesi ve Öğrenme Ortamlarında Kullanımı’ konulu seminerin ikincisi üniversite kampüsünde yapıldı.

  Yürütülen projeler hakkında bilgiler veren Doç. Dr. Erman Yükseltürk, "Projemize 10 gün gibi kısa bir sürede Türkiye genelinden 40 ayrı üniversite 18 ayrı bölümden toplam 217 öğretmen adayı başvuru yaptı. 171’i kadın, 46’sı erkek olan katılımcı adayları arasından başarı ve anket değerlendirmeleri kriterlerinin yanı sıra başvuru oranlarına göre bölüm ve cinsiyet dağılımı da dikkate alınarak 17 farklı üniversite, 12 farklı bölümden toplam 40 katılımcı belirlenmiştir. Seminerimizde 4 ayrı üniversitenin (Kırıkkale, Amasya, Abant İzzet Baysal ve Başkent Üniversiteleri) Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü’nden 7 akademisyenimiz katkı sağlamaktadır" dedi.

  Etkinlik kapsamında, öğretmen adaylarına web 2.0 ortamlarının sağladığı sosyal, işbirlikli, paylaşımlı, etkileşimli, sanal ortamlarda öğrencilere rehberlik edebilmeleri için gerekli pedagojik bilgi ve beceriler aktarıldığını belirten Doç. Dr. Yükseltürk, ’Sosyal Ağlar (Facebook, Twitter, Youtube)’, ’İnteraktif Sunum Araçları (Prezi, SlideShare, PowToon)’, ’Çevrimiçi Depolama ve Dosya Paylaşım Araçları (Dropbox, Google Drive, Yandex Disk)’, ’Web Günceleri ve İşbirlikli Yazarlık Araçları (Blog, Wikipedia, Wikispaces)’, ’Çevrimiçi Anket ve Sınav Araçları (Google Doc, Survey Monkey, Poll Everywhere)’, ’Animasyon ve Video Araçları (GoAnimate, Creaza, Animoto)’, ’Kavram Haritası ve Çizim Araçları(Bubbl.us, Cacoo, Scribblar)’, ’İçerik Yönetim Sistemleri (Moodle, Edmodo, Wordpress)’ gibi web 2.0 araçlarının eğitim ortamında nasıl kullanıldığının uygulamalı olarak aktarıldığını belirtti.

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
3,049 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2019 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -