• Şeker Hastalarının Umudu Opr. Dr. Muzaffer Al Şeker Hastalarının Umudu Opr. Dr. Muzaffer Al Bu haber 23 Şubat 2016, Salı 12:20:31 tarihinde eklendi
  Genel Cerrahi Laparaskopik Bariyatrik ve Metabolik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Muzaffer Al, şeker hastalarına umut olmaya devam ediyor.

  Samsun’dan tüm Türkiye’deki şeker hastalarına umut olan Opr. Dr. Muzaffer Al, Tip 2 şeker hastası olanları kapalı ameliyatla şeker hastalığı tedavi ediyor. Türkiye’nin hemen hemen bütün illerinden gelerek Muzaffer Al’a ameliyat olan şeker hastaları, ameliyat sonrası sağlığına kavuşarak memleketlerine geri dönüyorlar. Trabzon’da oturan ve yaklaşık 10-15 yıldır şeker hastası olan Alaattin İşçi ve Sakine Türk kardeşler de Opr. Dr. Muzaffer Al’a ameliyat olarak şeker hastalığından kurtuldular.

  10 yıldır şeker hastası olduğunu belirten 50 yaşındaki Alaattin İşçi, “Son 1 yıldır da insülin kullanıyordum ama şekerim normal seviyelere gelmiyordu. Şeker hastalığı ameliyatı oldum. Bana yapılan ameliyat sonrası şekerim normallere geldi. Ameliyat olmadan önce şekerim 200-250 civarındaydı. Şimdi ise 120-130 civarlarına kadar düştü. Şeker ameliyatının yapıldığını duyduk. Araştırdık ve Samsun Büyük Anadolu Hastanesi’nde Muzaffer Al hocamızın yaptığını öğrendik. Kendisine ulaştık, karar verdik ve ameliyat olduk. Sağlığımıza kavuştuk, kendisine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

  Ameliyat sonrası sağlığına kavuştuğunu ifade eden 60 yaşındaki Sakine Türk, “15 senedir hastasıyım. Çok şükür ameliyat oldum. Her şey şuanda normal gidiyor. Ameliyat sonrasında 15 yıllık ilaçlarımı bıraktım. Şimdi çok iyiyim” diye konuştu.

  Trabzon’dan gelen kardeşlerin sağlık durumları hakkında bilgi veren Büyük Anadolu Hastanesi Genel Cerrahi Laparaskopik Bariyatrik ve Metabolik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Muzaffer Al, “Bugünde iki tane Trabzon’dan gelen Tip 2 şeker hastası kardeşlerin ameliyattan sonra kan şekerlerinin normal hale gelmesinden sonra taburcu etmenin mutluluğunu yaşamaktayız. 2 hastamız da Trabzon’da abla kardeşler. Erkek olan hastamız yaklaşık olarak 10 yıldır Tip 2 şeker hastasıdır. Son 1 yıl içersinde de hastalığının ilerlemesine bağlı olarak insülin başlanan bir hastamızdı. Diğer hastamız ise 15 yıllık şeker hastası ve üç ilaçla tedavi olan bir hastaydı. Hastalarımıza ameliyat öncesi yapmış olduğumuz tetkik ve incelemelerde ameliyata uygun olduğuna karar verdik. ‘Laparaskopik metabolik cerrahi’ dediğimiz Tip 2 şeker hastalığı ameliyatını kapalı yöntemle yani milimetrik küçük deliklerden girerek gerçekleştirdik. Hastalarımız bugün 4. gününü tamamlamış ve 5’inci günde sağlıklı bir şekilde taburcu ediyoruz. İlk gün hastalarımızın kan şekerlerinde olan yükseklik ameliyatın birinci gününden itibaren göreceli olarak normal seviyelere doğru geldi. Şuanda ameliyattan sonra herhangi bir ilaç ve insülin takviyesi yapmadan hastalarımızın kan şekerleri ortalama normal değerlere yaklaştı. Bundan sonra da hastalarımızın kan şekerlerini ve takiplerini devam edeceğiz. Bugün itibaren hastalarımıza ilaç ve insülin vermeden taburcu ediyoruz” şeklinde konuştu.

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
3,008 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2019 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -