• Çanakkale’den Cerattepe’ye Destek İçin Yola Çıktılar Çanakkale’den Cerattepe’ye Destek İçin Yola Çıktılar Bu haber 24 Şubat 2016, Çarşamba 15:10:10 tarihinde eklendi
  Çanakkale İDA Dayanışma Derneği, Artvin’in Kafkasör Yaylası’nda bulunan Cerattepe Bölgesi’nde bakır madeni çıkarılma faaliyetlerinde yaşanan olaylarda yöre halkın destek vermek amacıyla otobüsle yola çıktı.

  Bugün sabah saatlerinde Çanakkale 18 Mart Stadı önünde buluşan 30 kişilik grubu yolcu etmeye CHP’li Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar ve vatandaşlar katıldı. Grup üyeleri yola çıkmadan önce üzerinde; ‘Cerattepe Yalnız Değildir’, ‘Kaz Dağlarından Kaçkarlara Kadar Yaşam Hakkını Savunuyoruz’, ‘Diren Cerattepe Kazdağı Seninle’ yazılı pankartlarla fotoğraf çektirdi.

  Grup adına kısa bir açıklama yapan İDA Dayanışma Derneği Başkanı İlhan Pirinçciler, "Çanakkale’nin Kazdağları’nın ruhunu, İda’nın ruhunu ve mücadele azmini Cerattepe’ye taşımaya gidiyoruz. Cerattepe 25 yıldır mücadele ediyor. Bizle Çanakkale halkı adına, Kazdağları adına Cerattepe’ye gidiyoruz. Sembolik bir grubuz ama her kesimden, her örgütten, her STK’dan insanların selamlarını oraya götürüyoruz. Gördüğünüz gibi ellerimizde limonlar var. Bunlar gösteri limonu değil. 24-26 saatlik bir yolculuk yapacağız. Bir gece orada kalacağız. Bizi misafir edecekler. En erken Cumartesi belki de Pazar günü burada olacağız" dedi.

  Grup, olası biber gazı kullanılması durumunda tedbir için, iki kasa limonu yanına aldı. Grup üyeleri yapılan açıklamanın ardından otobüsle yola çıktı.

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
3,853 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2020 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -