• Ukraynalı İş Adamlarından Gtso’ya Ziyaret Ukraynalı İş Adamlarından Gtso’ya Ziyaret Bu haber 24 Şubat 2016, Çarşamba 17:21:05 tarihinde eklendi
  Ukrayna’dan gelen iş adamları heyeti Giresun Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti.

  Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’nu makamında ziyaret eden Ukrayna heyeti, oda üyelerine de bir tanıtım toplantısı gerçekleştirdi. Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleştirilen toplantıda iş adamları karşılıklı görüşmelerde bulundular.

  Oda Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu konu ile ilgili yaptığı açıklamada, ”Bizler buraya her iki ülkenin ticaretini, ekonomisini büyütmek için toplanmış buluyoruz. Şahsım ve camiam adına gelen misafirlerime hoş geldiniz diyorum. Bir ülkenin büyüklüğü hepimizin bildiği gibi ekonomisinden geçmektedir. Bu konuda hem Ukrayna hem de Türkiye’ki iş adamlarımıza çok büyük işler düşmektedir. Bizler her zaman Ukrayna’yı bir dost olarak biliriz hatta bağımsızlığını ilan ettiğinde ilk Türkiye tanımıştı ve her zaman dostumuz kalacağını umut ediyorum. Yapılacak olan toplantımız inşallah her iki ülke için hayırlı olur” dedi.

  Türk Ukrayna İşadamları Derneği Başkanvekili Pehlivan ise yaptığı açıklamada, "Karadeniz insanına çok teşekkür ediyorum. 2 gündür hem Rize de hem de Trabzon’da ciddi bir konuk severlikle karşılaştık. Giresun’da da bunun devamında büyük bir mutluluk duyuyoruz. Sayın Başbakanımız Pazartesi günü Ukrayna’daydı kendisine de şahsen Ukrayna’da ki son ekonomik gelişmeler ile ilgili sunum yapma imkanımız oldu. Özellikle Doğu Karadeniz ve Ukrayna arasında hem kuzey-güney hattında oluşturabilecek ulaşım projeleri ile ilgili rapor sunduk. Dolayısıyla bugün buradayız. İki günlük süreç gösterdi ki doğru bir karar almışız. Konuk severliğiniz için sizlere şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
3,627 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2019 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -