• Ankara Vergi Dairesi Başkanı Sütcü’den ATO’ya Ziyaret Ankara Vergi Dairesi Başkanı Sütcü’den ATO’ya Ziyaret Bu haber 25 Şubat 2016, Perşembe 10:45:50 tarihinde eklendi
  Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, Ankara’nın vergi verenleri arasında ATO’nun 150 bin üyesinin de bulunduğunu belirterek, “Devlet iş yapabilme ortamı sağladığı sürece biz çalışmaktan mutluyuz” dedi.

  ATO Başkanı Salih Bezci, Ankara Vergi Dairesi Başkanı Mahmut Sütcü’yü makamında ağırladı. 22-28 Şubat tarihleri arasında 27.’si düzenlenen Vergi Haftası nedeniyle vergi ödev ve yükümlülüklerini zamanında yerine getiren mükelleflere teşekkür ettiklerini kaydeden Sütçü, ATO Başkanı Bezci’ye “Şahsınızda Ankara’daki üyelerinize, vergi verenlere minnet duygularımızı ifade etmek üzere sizi ziyaret ettik” dedi.

  Memur kenti olarak bilinen Ankara’nın son dönemde sanayi ve ticaret kenti haline dönüştüğünü ve vergi gelirlerinin yüzde 12’sinin Ankara’dan toplandığını bildiren Sütcü, devlet hizmetlerinin de toplanan vergilerle sağlandığını söyledi. Akşam haber bülteninde askeri eğitimin ardından bir askerle yapılan röportajı izlediğini anlatan Sütcü, “Asker diyor ki ’Devletimiz bize çok iyi bakıyor.’ Devletin gücü vergi verenlerdir. Yani sizler vergi veriyorsunuz, buradaki asker ’Devletim bana çok iyi bakıyor’ diyor. Hastaneye gidiyor insanlar tedavi görüyor, röportaj izliyoruz. ’Allah razı olsun devletimizden. Beş yıldızlı otel gibi yerlerde tedavi görüyorum. Bunların hepsini devlet karşılıyor’ diyor. Nasıl oluyor? Devlete ödenen vergilerle oluyor. Bu vergi verilmezse kamu hizmetleri durur. Sizin katkınız çok büyük” diye konuştu.

  Son 16 yılda her yıl vergi rekortmenleri listesinde yer alan ATO Başkanı Bezci de, çalışmak dışında bir yöntem bilmediklerini ve çalışmaktan dolayı da büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Devletin iş yapabilme ortamı sağladığı sürece özel sektörün çalışmak, üretmek ve istihdam sağlamak isteyeceğini kaydeden Bezci, “Topraklarımız, ülkemiz varsa bizler varız ve çalışmalarımızı da büyük bir mutlulukla sürdürürüz” dedi.

  “MALİYE BAKANLIĞI MÜKELLEF HAKLARI BAKANLIĞI GİBİ ÇALIŞIYOR”

  Ankara Vergi Dairesi Başkanı Mahmut Sütçü, Maliye Bakanlığı’nın tüm çalışmalarının mükelleflerin daha kolay iş yapabilmesine yönelik olduğunu belirterek şunları söyledi:

  “Sayın Bakanımız çalışırken hep işleri kolaylaştırma çabasında. Tanımasanız bakanlığın başındaki (M) harfini maliyenin değil mükellefin harfi sanırsınız. Mükellef hakları bakanlığı gibiyiz.”

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
3,844 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2019 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -