• Marmarabirlik Mudanya Kooperatifi Mali Genel Kurulu Yapıldı Marmarabirlik Mudanya Kooperatifi Mali Genel Kurulu Yapıldı Bu haber 26 Şubat 2016, Cuma 14:00:30 tarihinde eklendi
  Marmarabirlik’e bağlı 150 Sayılı Mudanya Zeytin Tarım Satış Kooperatifi’nin 2014-2015 yılı olağan mali genel kurulu yapıldı.

  Mudanya Kooperatifi Düğün Salonu’nda yapılan genel kurula çevre ilçe kooperatifler ile ziraat odası başkan ve temsilcilerin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Mudanya Kooperatifi Başkanı Ali Yıldız, geleceğe bakarak hedeflere ulaşmaya hep birlikte devam edeceklerini söyledi. Marmarabirlik’in çığır açtığını ifade eden Yıldız, 76 köyde 7 bin ortağa hitap ettikleri Mudanya Kooperatifi olarak müstahsile daha fazla destek verebilmek için birlik ve beraberliğin daim olmasını diledi.

  Mudanya’da 7 bin ortağın temsilcisi olarak üst yönetime seçilen Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanvekili Şevket Karagöz ise, şimdi 32 bin ortağın temsilcisi olduğunu belirterek, verilen destek ve güvenin kendilerini daha da heyecanlandırdığını söyledi.

  Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa da, son 5 yılda ürün alımından satışlara, Ar-Ge’den ihracata kadar büyük bir ivme yakalandığını belirterek, Marmarabirlik’in dünü ve bugününü karşılaştırdı. Birliğin mali yapısını da değerlendiren Asa, 2009’da öz kaynakları 111 milyon TL iken, 2015 yılı sonunda 265 milyon TL olarak yüzde 138 büyüyen Marmarabirlik’in satıştan net cirosunun 170 milyon TL’den 314 milyon TL’ye, aktif toplamının ise 395 milyon TL’ye ulaştığını kaydetti.

  Genel kurulda, bakanlık tarafından henüz denetlenmeyen 2014-2015 dönemine ilişkin yönetim kurulu raporlarının ibrası geri bırakılırken, ayni ve nakdi kredilerin ortaklara verilmesi konusunda yönetime yetki verildi. Ana sözleşme gereği sermaye payı taksidini ödeyemeyecek durumda olan ortakların pay taksitleri bir yıl müddetle ertelendi.

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
99,280 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2020 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -