• Karadeniz Kültürü El Sanatlarında Yaşıyor Karadeniz Kültürü El Sanatlarında Yaşıyor Bu haber 26 Şubat 2016, Cuma 14:35:13 tarihinde eklendi
  Ordu’nun Altınordu ilçesinde 2002 yılında faaliyete geçen El Sanatları Çarşısı’nda Ordu ve Karadeniz kültürü el sanatlarında yaşatılıyor.

  Dönemin Belediye Başkanı Fikret Türkyılmaz tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda açılması sağlanan ve El Sanatları Derneği (ELSAN) tarafından işletilen çarşı merkezinde Ordu’nun ve Karadeniz’in unutulmaya yüz tutmuş kültür değerleri el sanatları ile canlı tutuluyor. El sanatları ustaları tarafından el emeği ve göz nuru dökülerek üretilen ürünler yerli ve yabancı turistler tarafından büyük ilgi görüyor.

  ELSAN Derneği Başkanı Benhur Felek, tarihine ve kültürel değerlerine sahip çıkan, geleneklerine bağlı ülkelerin daha emin adımlarla geliştiğini belirtti. Kültürel el sanatlarının turizmin önemli bir kolu olduğunu vurgulayan Felek, “Bu anlamda hepimiz, kültür turizminin en önemli taşıyıcılarından birisi olan geleneksel el sanatlarımıza hak ettiği değeri vermeliyiz. Çünkü kültür bir ülkenin kimliğidir” dedi.

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
2,755 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2019 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -