• Türkiye Liseler Arası Matematik Yarışması Düzenlenecek Türkiye Liseler Arası Matematik Yarışması Düzenlenecek Bu haber 27 Şubat 2016, Cumartesi 09:45:08 tarihinde eklendi
  Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Fen Bilimleri Enstitü Müdürü ve Matematikçiler Derneği(MATDER) Samsun İl Temsilcisi Prof. Dr. Hüseyin Demir, “Harput’ta Matematik Yolculuğu” teması ile "Uluslararası Matematik Sempozyumu"nda "Türkiye Liseler Arası dördüncü Matematik Yarışması" düzenleyeceklerini söyledi.

  "Uluslararası Matematik Sempozyumu"nu Fırat Üniversitesi’nde yapacaklarını belirten Prof. Dr. Hüseyin Demir, "12-13-14 Mayıs 2016 tarihlerinde Matder ve Fırat Üniversitesi işbirliği ile Geleneksel Matematik Sempozyumu, Sergi ve Şenlikleri bu sene “International Conference on Mathematics and Mathematics Education (ICMME-2016)” ismiyle uluslararası olarak 12-14 Mayıs 2016 tarihlerinde Fırat Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, “Harput’ta Matematik Yolculuğu” teması ile yapılacağını açıkladı. Demir ayrıca matematik eğitimcilerini, eğitim uygulaması yapan öğretmen ve öğrencileri ayrıca kamuda çalışan matematikçileri bu sempozyuma davet etti.

  5-6 MAYIS’TA 2. MATEMATİK FUARI

  Sempozyumda matematik ve matematik eğitimi ile ilgili bildirilere, posterlere, sergilere ve atölye çalışmalarına yer verileceğini vurgulayan Demir, sempozyum boyunca “Matematikçiler Derneği Türkiye Liseler Arası Dördüncü Matematik Yarışması” ve “2016 Matematikçiler Derneği Satranç Turnuvası” yapılacağını da belirtti. 2016 yılı içerisinde Ankara TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde 5-6 Mayıs tarihleri arasında 2. Matematik Fuarı’nın da düzenleneceğini söyleyen Demir, söz konusu fuarda matematik projeleri, somut öğretim materyalleri, dijital öğretim materyalleri gibi matematik biliminin güncel gelişmelerinin de tartışılacağını belirtti. Prof. Dr. Hüseyin Demir, “Samsun’daki matematik eğitimcilerinin sempozyuma ve diğer matematik etkinliklerine katılımlarını bekliyoruz” dedi.

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
2,668 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2019 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -