• Kadınlara Şiddeti Protesto İçin Şiir Kitabına, “Kadınlar Güzel Sever” İsmini Verdi Kadınlara Şiddeti Protesto İçin Şiir Kitabına, “Kadınlar Güzel Sever” İsmini Verdi Bu haber 28 Şubat 2016, Pazar 09:40:17 tarihinde eklendi
  Oltu Atatürk İlkokulu öğretmenlerinden Rasim Çınaroğlu, kadına şiddeti protesto için “Kadınlar Güzel Sever” isimli şiir kitabı yayınlandı. Rasim Çınaroğlu yaklaşık 5 yıl içerisinde yazmış olduğu şiirleri "Kadınlar güzel sever" isimli kitabında bir araya topladı.

  Şiddet gören kadınlar için şiir kitabına ’Kadınlar Güzel Sever’ adını veren öğretmen Rasim Çınaroğlu, "Kadına şiddet artık son bulsun" dedi.

  Görev yapmış olduğu yıllar içerisinde kendince izlenimlerini bir kitap haline getirmeyi düşündüğünü dile getiren Sınıf Öğretmeni Çınaroğlu, "Son yıllarda dünyada, ülkemizde ve yakın çevremizde kadına şiddetin artması kitabıma bu ismi vermemde etkili oldu. Kadınlarımız gerçekten güzel seviyorlar ve onlar gerçekten her şeyin en güzeline layıktırlar. Şiirlerimin ana temasında sevgiyi işlemeye çalıştım. Okuyucularıma ve bu işe gönül vermiş herkese şimdiden teşekkür ediyor iyi okumalar diliyorum" dedi.

  150 şiirden oluşan kitap hakkında bilgi veren Çınaroğlu kitabın üç bölümden oluştuğunu belirterek, "Birinci bölümde serbest şiirlerin yeralıyor. Daha çok modern tarzda şiirler var. İkinci bölümde halk edebiyatı tarzında ve dörtlük şeklinde şiirler mevcut. Kitabın son kısmında ise ikili üçlü mani şeklinde şiirler ve beyitler bulunuyor. içeriğine gelince içeriğini çok geniş tutmaya çalıştım. Çünkü şiir dünyamın çok geniş olduğunu düşünüyorum. Duygularımı da bu çerçevede dile getirmeye çalıştım" şeklinde konuştu.

  30 yaşında ve evli olan Rasim Çınaroğlu ilk şiir kitabının basılmasından son derece mutlu olduğunu söyledi. Rasim Çınar’ın en büyük destekçisi ise eşi Edebiyat Öğretmeni Fatma Çınaroğlu, “6 yıllık evlilik hayatımızda çok sakin ve her olayı alttan alan birisi eşimin edebi yönü benden çok daha iyi ben okumayı o yazmayı seviyor. Eşim çok duygusal birisidir televizyonlarda şiddete uğrayan bayanları görünce çok üzülür. Eşime bir gün şiirlerini kitap haline ben getireceğim dedim ve öylece yola çıktık kitabın basım süreci tamamen sürpriz oldu” dedi.

  Rasim Çınaroğlu kitabın ilk baskısını eşine hediye etti.

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
1,256 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2020 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -