• CHP’li Özel: “Sayın Cumhurbaşkanı Yargıya Balans Ayarı Yapmaya Kalkmıştır” CHP’li Özel: “Sayın Cumhurbaşkanı Yargıya Balans Ayarı Yapmaya Kalkmıştır” Bu haber 28 Şubat 2016, Pazar 18:10:06 tarihinde eklendi
  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Anayasa Mahkemesi’nin gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül’le ilgili kararına ilişkin sözlerini eleştirerek, "Sayın Cumhurbaşkanı yargıya balans ayarı yapmaya kalkmıştır” dedi.

  CHP Grup Başkanvekili Özel, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında Anayasa Mahkemesi’nin gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül’e ilişkin "hak ihlali" kararını değerlendirdi. 28 Şubat’ın bundan sonraki dönemlerde bu kez bir cumhurbaşkanı eliyle yargıya yapılan bir darbe olarak anılacağını savunan Özel, "Bugün Cumhurbaşkanı’nın ağzından ikinci 28 Şubat darbesini, muhtırasını duymuş durumdayız" dedi.

  Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yüksek yargıya had bildirdiğini ve yargıya balans ayarı yapmaya yeltendiğini söyleyerek, "Sayın Cumhurbaşkanı yargıya balans ayarı yapmaya kalkmıştır. O gün askerler ellerindeki yetkiyi ve gücü kullanarak ülkeye istikamet vermeye çalıştılar. Bugün Cumhurbaşkanı elindeki gücü, yetkiyi ve Anayasa’nın kendisi için ortaya koymuş olduğu sorumsuzluk halinden yararlanmak suretiyle bu kez yargıya yön vermeye, had bildirmeye, onu etki altına almaya, ona talimat vermeye çalıştı. Bu anayasa bugün ayaklar altındadır. Cumhurbaşkanı sorumsuzluk halini suistimal etmektedir" ifadelerini kullandı.

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
1,117 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2019 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -