• Eğitim Bir-sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Çelik: “Unutulan Zulüm Tekrarlanır” Eğitim Bir-sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Çelik: “Unutulan Zulüm Tekrarlanır” Bu haber 28 Şubat 2016, Pazar 18:35:03 tarihinde eklendi
  28 Şubat sürecini değerlendiren Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Abdullah Çelik, millete zorla dayatılan şeylerin asla kabul edilemeyeceğini söyledi.

  Türkiye’nin darbeler yüzünden yıllarca büyük acılar çektiğini aktaran Çelik, 28 Şubat postmodern darbesiyle milyonlarca insanın mağdur edildiğini söyledi. Yapılan zulmü asla unutmayacaklarını ifade eden Çelik, “28 Şubat’ın, asıl operasyon merkezi dışarıda olan odakların hainlik ve alçaklıkta sınır tanımayan ahlaksız, acımasız, duygusuz yerli iş birlikçileri aracılığıyla millet iradesine yapılan iğrenç darbenin üzerinden 19 yıl geçse de unutmayacağız. 28 Şubat’ı, 28 Şubatçıları ve 28 Şubat’ın işbirlikçileri olduğu halde geçmişte dönemin mağduru olduğu edebiyatını yapanları da unutmadık, unutturmayacağız. Biliyoruz ki unutulan zulüm tekrarlanır. Türkiye Cumhuriyeti, 20. yüzyıl boyunca milli iradenin darbelerle hükümsüzleştirildiği ve darbe anayasalarıyla vesayet altına alınmaya çalışıldığı dönemlere tanıklık etti. Bu dönem bir darbeler ve muhtıralar tarihi olarak ele alınabileceği gibi milli iradenin varlık mücadelesi olarak da ele alınabilir” dedi.

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
1,015 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2019 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -