• Bandırma Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Mali Genel Kurulu Yapıldı Bandırma Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Mali Genel Kurulu Yapıldı Bu haber 28 Şubat 2016, Pazar 20:10:03 tarihinde eklendi
  Balıkesir’in Bandırma ilçesinde Bandırma Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Mali Genel Kurulu yapıldı.

  Bandırma Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Mali Genel Kurulu’na Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, AK Parti İlçe Başkanı Alp Bostancı, CHP İlçe Başkanı Atilla Atakay, Ticaret Borsası Başkanı Halit Sezgin, oda başkanları ve kooperatif ortakları katıldı. Genel kurulda konuşan Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Hayri Özden, ’’Esnafımız zor durumda. Esnafımız ailelerine bile bakmakta zorlanıyorlar. Bunun yanında SSK, çek, senet, vergi ödemeleri konusunda kimi esnafımız ödemekte, kimi esnafımız ise ödeyememektedir. Piyasada iş ve para dönmüyor. Bu yüzden işyerleri yavaş yavaş kapanma noktasına gelmiştir. Küçük esnaf olarak bizler sadece vergilere ve SSK’ya çalışmaktayız’’ dedi.

  Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza ise, ’’Ben de eski bir esnaf olarak esnafın yanındayım. Ekonomi bu günlerde çok kötü. Piyasalarda durgunluk var bu yüzden küçük sanayi esnafını yakından etkiliyor. SSK ve Bağkur giderlerinin artması neticesinde esnafımızın durumu iyi değil. Ekonomi durgunluğunu aşmamız gerekir. İşsizlik günden güne artmakta bu yüzden belediyemize 4 bin 500 CV iş başvurusu var. Elimdeki 4 bin 500 tane CV’yi, işsiz çocuklarımızı, ülkemizin geleceğini düşünerek sanayinin olmazsa olmaz olduğunu düşünüyorum. Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur ile iş birliği içerisinde çalışmaya gayret ediyoruz. Yeni sanayi, yeni liman, yeni yerleşim yerleri konusunda kendisi ile sürekli istişare ediyoruz. Bandırmamız sivil toplum ve odalar konusunda güçlü bir kent. Pazar yerimizin yüzde 70’i tamamlandı. İnşallah Temmuz 2016’da biteceğini umuyoruz. Ağustos ayında ise Bandırma modern bir pazar yerine kavuşacak. İnşallah esnafımız da burada yerini alıp Bandırma halkına hizmet etmeye devam edecek. Bandırma Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Mali Genel Kurulu başkanımıza ve yönetimine başarılar diliyorum’’ dedi.

  Yapılan oylama ile kooperatifin yönetim ve denetim kurulları raporları oy birliği ile onaylanarak yönetim temize çıktı.

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
2,853 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2019 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -