• Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği 18 Mart Şehitler Günü Mesajı Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği 18 Mart Şehitler Günü Mesajı Bu haber 18 Mart 2017, Cumartesi 08:06:34 tarihinde eklendi
  Tarihi şan ve şerefle dolu büyük Türk Milleti’nin vatan sevgisinin, şahadetle imtihan olduğu Çanakkale Zaferi’nin 101. yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.

  Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, kutsal vatan topraklarını canları pahasına koruyan Türk Milleti’nin kahraman vatan evlatlarını Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü münasebetiyle rahmet minnet ve saygıyla anıyoruz.

  Çanakkale savunması dünya bağımsızlık savaşlarında direncin neler yapabileceğini gösteren ilk kıvılcım olurken milletimizin de büyük fedakârlıklarına şahit olmuştur. Çanakkale Türk Milleti’nin varoluş simgesi olmuş şanlı Türk tarihinde kahramanlıklarla, fedakârlıklarla dolu bir destan olarak yerini almıştır.

  102 yıl önce Çanakkale yi geçemeyen düşman bugün Türklüğü yok etmek vatanımızı parçalamak için içimizdeki bebek katilleri, ihanet odakları ve işbirlikçileri vasıtasıyla hain emellerine ulaşmak adına alçakça saldırılarına devam etmekte, vatan evlatlarımızı kalleşçe şehit etmektedir.

  Türk milletini sindirme bölme ve parçalamaya yönelik planlar yapan hainler ve işbirlikçileri bilmelidirler ki, aziz milletimizin ihtiyacı olan kudret ve ilhamın kaynağı Çanakkale ruhunun muhteşem anlamında saklıdır.

  Şehitlerimizi anma günü olarak kutladığımız Bugün:

  Çanakkale nin geçilemeyeceğini, Türk Milletinin esir edilemeyeceğini, Türk Vatanının parçalanamayacağını tüm dünyaya haykıranların günüdür.

  Bugün:  Dünyada Türk adının duyulduğu andan itibaren şanlı bayrağımızı yeryüzünün her noktasında taşıyanların üç kıtayı Türk yurdu haline getirenlerin günüdür.

  Türklük uğruna bedenlerini toprağa koyanların günüdür.     

  Bugün: Cennet vatan topraklarımız uğruna ölümsüzlük şerbeti içenlerin

  Allah a kavuştukları gündür.

  Cennet vatanımızı korumak ve bekasını sürdürmek uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimiz:

  Sizler vatanımız, bayrağımız mukaddesatımız uğruna tereddüt etmeden şahadete yürüdünüz.Toprağa değil, yüreklerimize  gömüldünüz.

   Aileleriniz ve silah arkadaşlarınız gaziler olarak Manevi huzurunuzda söz veriyoruz.

  Şerefimiz olan emanetlerinize canımız pahasına sahip çıkacağız.

  Vatan sevdasıyla sarıldığınız al bayrağımızı bedeli ne olursa olsun sonsuza kadar dalgalandıracağız.

  Unutmak ihanettir….!

  Ne şahadet diyarına göç eden sizleri unutacağız....!

  Nede sizleri üç beş ite vurduran it oğlu itlere…..!

  Ruhunuz şad olsun…

 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
1 0
110,336 kez okundu
1
0

YORUMLAR

1 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

 • resim Turgay Ç Editöre şikayet et 14 Ekim 2017 Cumartesi 14:09 Şehit Gazi dernekleri ne yapıyor sadece şehit mezarı ziyareti yapıyor
  bakanlıklara gidiyorlar ağızlarına bir parmak bal çalıp gönderiyorlar 4 parti mecliste anlastilar
  sayın vekiller her hakkı alıyorlar şehit gazinin taleplerini gören yok Türkiye genelinde kaç tane Şehit ve Gazi derneği var ? Bu dernekler gazilerle şehit yakınları ile neden yürüyüş düzenlemiyorlar?
  0 Yanıtla

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2020 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -