• Şehit Yakınları ve Gaziler Atama Töreni Bugün Yapılıyor Şehit Yakınları ve Gaziler Atama Töreni Bugün Yapılıyor Bu haber 27 Ekim 2016, Perşembe 12:47:57 tarihinde eklendi
  3713 Terörle Mücadele Kanununun Ek 1 inci Maddesi kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca ataması onaylanan 2028 Şehit yakını, gazi ve gazi yakınları ile vazife malullerimizin kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirilmesine ilişkin kura töreni 27 Ekim 2016 tarihinde (bugün) saat 11:00’de gerçekleştiriliyor. Hak sahipleri, Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesinden aşağıdaki linkten atama sonuçlarını öğrenebilirler.

  Atama Sorgulama Sayfası için tıklayın>>>>

 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
168,204 kez okundu
0
0

YORUMLAR

3 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

 • resim Dilek Editöre şikayet et 08 Kasım 2016 Salı 09:45 Gazilerimize sözü verilen ikinci iş hakkını bekliyoruz.Sayın Cumhurbaşkanımızdan müjdeli haberi duymak istiyoruz.Ülkemiz zor günler geçiriyor farkındayız.Devletimizin millet olarak gaziler olarak her daim yanındayız.Sesimizin duyulmasını istiyoruz 30 Yanıtla
 • resim Şerife ALDEVİR Editöre şikayet et 21 Kasım 2016 Pazartesi 16:10  19 Şubat 2014 ve 28918 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair 6518 sayılı Kanunun 40. maddesi ile 3713 s.k. EK-1 maddesinde değişikliğe gidilerek aşağıdaki cümlenin eklenmesi sağlanmıştır.

  “Bu madde kapsamında atama teklifi yapılarak göreve başlayanlar, niteliklerini taşıdıkları veya eğitim durumları itibarıyla ihraz ettikleri unvanlara ilişkin kadro ve pozisyonlara, görev yaptıkları kamu kurum ve kuruluşlarınca atanabilir.”

  Bu kapsamda mezkur yasal düzenlemeye istinaden, niteliğini taşıdığım ve eğitim durumum ile mevcut ünvanım dikkate alınmak sureti ile unvan sınavına katılmaksızın atama işlemimin, eğitimini aldığım unvan ve pozisyona yapılması gerekmektedir.

  Ancak üstte yazılan eklediğiniz maddedeki atanabilir ifadesi, idareye karar hakkı doğurmakta ve bu durumda başvurular geri çevrilmekte ayrıca kişiye göre muamele ortamı doğmasına neden olmaktadır, bu durumdan Şehit Yakınları olarak hakkımızı savunan siz olmanız gerekirken bizler mağdur olmaktayız.

  Gereğince, bu konuda düzenleme yapılmasını ve bu hak mahrumiyetinden Şehit Yakınlarının kurtarılmasını talep etmekteyim.

  11 Yanıtla
 • resim Kahraman akpınar Editöre şikayet et 30 Ekim 2016 Pazar 17:18 2330 sayilı kanunla emekli gazi polis oğluyum iş istihdamı için 26 nisan 2016 torba yasada ailede 45 yaşını geçmemiş varsa is hakki onun diyor ve benim kardeşim 44 yaşında ben 46 feragtname vereyim sen başvur abi diyor aile polt.müd.lüğü feragat olmaaz yaşınin 45i dolmasini bekle diyor bir yıl var bu engeli asmamızin bir yolu varmıdır.saygılarımla 9 Yanıtla

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2020 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -