• Amasya'dan Trabzon'a Ucuz Bilet Amasya\'dan Trabzon\'a Ucuz Bilet Bu haber 12 Şubat 2017, Pazar 15:22:55 tarihinde eklendi


  Amasya

  Kral Kaya Mezarları

  Amasya şehri Orta Karadeniz'in tabiat güzellikleriyle çevrelenmiş görülesi şehirlerinden biridir. Elmasıyla ün yapmış şehrin köy ve ilçelerinde zengin doğal güzelliklere ve yöresel sürpriz lezzetlere tanık olabilirsiniz. Amasya şehri aynı zamanda Osmanlı dönemi açısından değerli bir şehir olarak kabul edilmektedir. Şehzadeler şehri olarak ün yapmış Amasya'nın tarihi asırlar öncesine dayanmaktadır. Eşsiz manzaraları her zaman ilgi görmüş ve birçok medeniyet yerleşim için bu şehri tercih etmiştir. Amasya'da bahar aylarında canlanan doğa ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir, bunun yanında tarihi birikimiyle önemli bir tarihi seyahat durağı haline dönüşür. Amasya'da görmeniz gereken yerlerden biri de Kral Kaya Mezarlarıdır. Bu tarihi yapıyı yakından görmek için Amasya Kalesi'ne doğru yola çıkmanız gerekir.

  https://www.neredennereye.com/otobus-bileti-al/ sitesi üzerinden Özemniyet ve Sıla Özlem seyahat biletlerini alabilirsiniz.

   

  Trabzon

  Ayasofya Müzesi

  Trabzon şehri Karadeniz'in muhteşem tabiatının en canlı yerlerinden biri olarak büyük ilgi görmektedir. Fındığın başkenti Trabzon dağların, ormanların ve denizin buluştuğu, eşsiz yaylalarıyla taçlanmış özel bir şehir olarak seyahatlerinizde önemli bir durak olmaya adaydır. Geçmiş yüzyıllarda bu topraklarda yaşayan medeniyetler günümüze önemli yapı ve eserler bırakmıştır. Trabzon şehri tarihi birikimiyle kendisini görmeye gelenleri kendisine hayran bırakır. Bu güzel Karadeniz şehrimizde görmeniz gereken yerlerden biri de Trabzon Ayasofya Müzesi'dir. 1260 yılında yapılan bu önemli yapı daha sonradan müze haline getirilmiştir.

UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
4,256 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2019 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -