• Recep Doğru'dan İzmir Şube Başkanlığına Adaylık Açıklaması Recep Doğru\'dan İzmir Şube Başkanlığına Adaylık Açıklaması Bu haber 26 Şubat 2018, Pazartesi 13:58:11 tarihinde eklendi
  Değerli Gazimiz Recep Doğru'nun açıklamasını sizler için yayımlıyoruz.

   

   

  BAŞKAN ADAYI : ORDU VAZİFE MALÜLÜ Recep DOĞRU (1986- İs.36)

   

  Evli ve biri erkek diğeri kız olmak üzere 2 çocuk babası olan Recep DOĞRU,                  1964 Yılında Malatya’da doğdu. İlk-Orta ve Lise eğitimini Malatya’da tamamladı. 1986 yılında Astsubay Meslek Yüksek okulundan mezun oldu. Mezuniyetinden sonra ülkemizin birçok yerinde çeşitli rütbe ve mevkilerinde görev yaptı. 1997 yılında iştirak ettiği “Edirne ilindeki “Sulardan geçiş tatbikatında” sakatlandı. 2 yıl süren tedavisi sonucunda, Emeklilik hakkı saklı olmak kaydıyla, 1999 yılında personel yardımcı sınıfına atandı ve Askerlik Şubelerinde, Şube Astsubayı ve Şube Başkanlığı vekili görevlerinde bulundu. 2005 yılında “Ordu Vazife Malulü” olarak Türk Silahlı Kuvvetlerinden emekli oldu.

   

  Recep DOĞRU, 2013 yılında üye olarak derneğimiz ile tanıştı. Mayıs 2016 tarihinde Oy çokluğu ile İzmir İl Başkanlığı görevine seçildi.

   

  Eşinin yaşamış olduğu ağır ve uzun süreli sağlık sorunlarına rağmen, gazi ve şehit ailelerimizin yani siz üyelerimizin vermiş olduğu destek ve güvene layık olmak ve omuzlarına almış olduğu sorumluluğun gereğini yerine getirmek maksadıyla mesai mefhumu gözetmeden ilk üye olduğu tarihten bu yana tüm tecrübe ve birikimlerini kanun, tüzük ve genel ahlak kurallarına uygun bir şekilde derneğimize aktarmaya çalıştı.

   

  Recep DOĞRU şu kısacık dönemi içerisinde sayın yönetim kurulu üyeleri ile beraber ne yaptı;

   

  Dernek binamızın tadilatı gerçekleştirildi;

              Derneğimiz mülkiyetini elde ettiği 1969 yılından bu yana aynı apartman dairesinde halen hizmet vermeye devam etmektedir. Zamanımıza kadar imkanlar nisbetinde birçok tadilat görmüştür.

              En son yönetimimizce yapılan ısrarlı girişimler sonucunda dernek üyelerimizin değerli bağışları ve belediyelerimizden bazılarının katkıları ile 2017 yılında sıcak ve soğuktan arınmış, daha hijyenik, mobilyası ile siz üyelerimizi ağırlamak için her imkanı içinde barındıran hale dönüştürülmüştür. İç ve dış doğramalar, perdeler, ıslak ve kuru zemin yer döşemeleri, bayan ve erkek tuvaletlerimiz her türlü engelli olan üyelerimizin kullanımına uygun hale getirilmiştir.

              Mutfağımızdaki tüm elektrikli malzemeler yenilenmiş,  daha temiz ve havadar bir görünüm kazandırılmıştır. Salonumuza büyük ekran televizyon konularak toplantılarımızda göze hitap eden bilgilendirmelere fırsat yaratılmıştır.

              Daha yapacağımız ve sözünü aldığımız birçok gelişme bizleri beklemektedir.

             

  Şehitler köşemizin tamamlanması;

              Derneğimize üye şehit aileleri ile sıkı bir iletişime geçilmiş, aziz şehitlerimiz ile ilgili güncel bilgilere ulaşılarak salonumuzdaki şehitlik köşemiz kahramanlarımızın resimleri ile taçlandırılmıştır. Atatürk büstümüzle beraber derneğimizin en anlamlı köşesi burası olmuştur.

             

  Üyelerimizin orta öğretimde okuyan çocuklarının özel okullardaki işlemlerine destek verilmesi;

              Evlatlarımızın, özel öğretim kurumlarında ücretsiz ve öncelikli eğitim ve öğretim görebilmesi konusunda üyemizin arzu ettiği okullarla vali veya kaymakamlarımızın talimatları ile il - ilçe milli eğitim müdürlükleri ve okul idaresi ile temasa geçilmiş ve büyük bir oranda kayıt kabulleri sağlanmıştır.

              Ne kadar kanunen bir hakkımız olmasa da servis ve yemek ücretleri konusunda da yine büyük bir oranda indirime gidilmesi veya hiç alınmaması sağlanmıştır.

              İkametgahı uygun olmasa da arzu edilen milli eğitim bakanlığı okullarına yavrularımızın nakilleri sağlanmıştır.

   

  Tasarrufun en üst seviyeye çıkarılması;

              Canla başla derneğimize hizmet eden değerli üyelerimiz sayesinde elektrik, su, telefon, internet, toplu mesaj sistemi, ikram harcamaları, ulaşım gibi idari konularda elden geldiği oranda tasarruf yapılmış, birçok şey piyasa dışında kendi el emeğimiz ve üyelerimizin katkısıyla mesai mefhumu gözetmeksizin karşılanmaya çalışılmıştır.

             

  Çocuk madalyası ve üye hatıra plaket dağıtımı;

              Sayın üyelerimizin evlerindeki en değerli köşesinde onurlu bir şekilde sergileyebilecekleri plaketlerimiz, daha önce almamış üyelerimize, ilçe kaymakamlıklarımızda yada derneğimiz binasında kendilerine yakışır bir törenle takdim edilmiştir.

              Üyemizin durumuna göre uygun, elbise yakalarına takılan rozetlerimiz takdim edilmiştir.

              Üye çocuklarına da üzerinde derneğimizin amblemi olan madalyalar takılmıştır.

              Tüm bunlar için hiçbir ücret talep edilmemiştir.

             

  Her türlü dernek faaliyetinde adalet ve eşitliğin sağlanmasına özen gösterilmesi;

              Yıllardır üyelik taahhütlerini yerine getirerek aidatlarını her yılın nisan ayına kadar banka veya bizzat gelerek makbuz karşılığı zamanında ödeyen sayın üyelerimiz arasında sevgi ve saygı ortamı artırılmış, hayırsever kişi veya kurumların yapmış olduğu maddi-manevi yardımlar adaletli bir şekilde, "kur'a" usulü ile dağıtılmaya çalışarak sık görüştüğümüz ya da çeşitli nedenlerden dolayı nadir görüştüğümüz her üyemize dokunulmaya çalışılmıştır.

              Üyelerimizin kaymakamlıklar bünyesinde görev yapan "sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıf müdürlükleri" ile ilçe belediye başkanlıklarındaki "sosyal yardım müdürlüklerine" müracaatlarının yapılması ya da güncellenmesi tavsiye edilmiş ve yardım almaları sağlanmıştır.

              Tüm yazılı, toplu mesaj sistemi ya da bizzat arayarak yapılan hatırlatmalarımıza rağmen iki yıl üst üste üyelik taahhütlerini yerine getirmeyen (aidatların ödenmemesi) üyelerimizin kayıtları tüzüğümüz gereği silinmiştir.

             

   

   

  "Sizin derdiniz, bizim derdimizdir." anlayışı ile hizmet sunulması;

              Derneğimize sorununa çözüm bulmak maksadıyla gelen ya da telefonla arayarak ulaşan üyemizin sorununa en akılcı ve kısa sürede çözüm bulunmaya çalışılmış, sohbet için gelen üyemizle de yemeğimiz paylaşılmış, çayımız ve kahvemiz ikram edilmiştir. Kendilerine hakları konusunda hatırlatmalarda bulunulmuştur.

              Güler yüz ve saygının daima ön planda tutulduğu derneğimiz; çalışılan, proje üreten, işe yarar işlerin icra edildiği ve adaletin sağlanmaya çalışıldığı bir yer olmuştur.

   

  Kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütleriyle sağlıklı iletişim kurulması;

              Tüm görüşlere eşit mesafede durmaya devam etmekteyiz. Derneğimizi tanıtmak maksadıyla ziyaretlerimiz ve dernek binasındaki ziyaret kabullerimiz devam etmektedir.

              Bazı milletvekillerimiz, İzmir valiliğimizde bizimle ilgilen bir vali yardımcımız, garnizon komutanlığımızda bir şube müdürümüz, kaymakamlarımızın bizzat kendileri, aile ve sosyal politikalar bakanlığı il müdürlüğünde bir müdürümüz, SGK'da doğrudan muhatap olabileceğimiz iki memurumuz, belediyelerde sosyal yardım müdürlerimiz yönetimimizin yakın iletişimi sayesinde bizlere hizmet etmek ve sorunlarımıza çözüm bulmak üzere hazır beklemektedirler.

             

  Sivil toplum örgütleri ve medya kuruluşları bizlerin sorunlarına eğilmektedirler.

             

  Sevgili üyelerimiz, sizlerin bize verdiği güç, enerji ve güvenle tüm kapıları zorluyoruz.

  Bu ziyaretler, birçok unutulmuş, göz ardı edilmiş, derneğimize katkıda bulunabilecek CEVHER niteliğindeki üyelerimizin keşfedilmesini sağlamıştır.

             

  SONUÇ OLARAK; Bu görev bana ayak bağı değil hayat bağı oldu, onurum gururum, övüncüm, kıvancım oldu. Eşimin sağlığının sürekli iyiye gitmesi sizlerden aldığım hayır dualarından kaynaklandığına eminim. Hep sizlerle iyi oldum.

   

  İşte bu kutsal görevde benimle birlikte çalışmaya söz veren, her biri başkanlık yapacak yetenekte ve bu görevin bilinci,  sorumluluğunda olan yol arkadaşlarımdan sonra siz değerli üyelerimizin de arzusu ve desteği üzerine, hepimize hayırlı ve uğurlu olması dileğiyle; bugün itibariyle 1 nci oturumu 24 Şubat 2018’de, 2 nci oturumu 3 Mart 2018’de yapılacak olan 16 ncı Olağan Genel Kurulda

   

  Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İzmir Şubesi Başkanlığı’na ekibimle beraber aday olduğumu açıklıyorum.”

   

   Maddi ve manevi katkılarınızın devamını diler, saygılarımızı sunarız.

   

  YÖNETİM KURULU ÜYESİ ASİL ADAYI : M.Koray AKALIN

   

              Evli ve 2 çocuk babası olan Koray AKALIN, 1967 yılında İzmir’de doğdu. 1989 yılında Kara Harp Okulu’ndan topçu teğmen rütbesiyle mezun oldu. 1995 yılında terörle mücadele sırasında yaralandı. 3 yıl süren tedavisi neticesinde 1998 - 2004 yıllarında Ege Ordusu Komutanlığı’nda görevine devam etti.

  AKALIN, 2004 yılında “Malül Gazi” olarak Türk Silahlı Kuvvetlerinden emekli oldu. 2006 – 2012 yılları arasında TSK Mehmetçik Vakfı İzmir Temsilciliğinde görev yaptı.

   

  2004 yılından bu yana Derneğimizin asil üyesi olan Koray AKALIN, Haziran 2017 tarihinden bu yana Dernek Yönetim Kurulunun Kararıyla Derneğimizde 2 nci Başkanlık Görevini Yürütmektedir.

   

   

   

  YÖNETİM KURULU ÜYESİ ASİL ADAYI    : Şule URAL

   

              Şehit Pilotumuz Nevzat URAL’ın eşi olan Şule URAL 1947 Yılında Afyon’da doğdu. 2006 yılından bu yana derneğimizin asil üyesi olan URAL, 1 kız evladına sahip olup uzun bir süre Türkiye’nin çeşitli yörelerinde öğretmenlik görevinde bulundu. Emekli Öğretmenimiz, Dernek Yönetim Kurulunun Kararıyla Yaklaşık 1 yıldır Derneğimizde görevlidir.

   

   

   

  YÖNETİM KURULU ÜYESİ ASİL ADAYI : Erdoğan ÇAYLAK

              Vatani görevini yapmakta iken 1988 yılında terörle mücadele sırasında yaralanarak malül gazi olan Erdoğan ÇAYLAK, 1968 Yılında İzmir ili Menemen ilçesinde doğdu. Evli ve 3 çocuk sahibi ÇAYLAK, 2011 yılından bu yana derneğimizin asil üyesidir. Dernek Yönetim Kurulu Kararıyla yaklaşık 2 Aydır görevlidir. 

   

   

   

  YÖNETİM KURULU ÜYESİ ASİL ADAYI : Tezcan AKSOY

   

  1978 Yılında Tarsus da  doğdu, Lise mezunu,   Evli  3 çocuk babası

  Karayollarında çalışıyor, Halen Derneğimiz Disiplin Kurulu Üyesidir.

 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
40,830 kez okundu
0
0

YORUMLAR

1 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

 • resim Feyzullah Sarıçiçek Editöre şikayet et 13 Nisan 2018 Cuma 21:07 S.aleykum komando uzmancavusum catismada yaralandim. Ve bazi psikolojik sorunlarim oldu ve doktor karar olarak A16 F2 ankiyesite tanisi verdi a16 yi anladim ama F2 ne anlama geliyor yardimci olabilirmisiniz? 1 Yanıtla

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2020 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -