• Şehit Aileleri İşten Çıkarıldı! Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor Şehit Aileleri İşten Çıkarıldı! Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor Bu haber 11 Mayıs 2019, Cumartesi 12:38:40 tarihinde eklendi
  Gaziantep Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Hasan Basri Yılmaz tarafından yapılan kamuoyu duyurusu dikkat çekti. Yılmaz, açıklamasıyla Mardin’de işten çıkarılan şehit ailelerinin umudu oldu.

  Gaziantep Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Kamuoyu Duyurusu Yaptı

  Gaziantep Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Hasan Basri Yılmaz dün sosyal medya aracılığı ile önemli bir duyuruya imza attı. Yılmaz duyurusunda, ağır hastalık ve yaşlılık gerekçesi ile cezaevinden çıkarılan Ahmet Türk’ün seçim çalışmalarında aktif olarak katıldığını ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçildiğini ifade etti. Türk’ün başkanlığa geldikten sonra partinin eski Diyarbakır il başkanını belediyenin İnsan Kaynakları Genel Müdürü yaptığını belirten Yılmaz, söz konusu şahsın terör örgütü yöneticiliğinden yargılandığının altını çizdi. Durumun şehit aileleri ve gazi arkadaşlarını rahatsız ettiğine işaret ederek, “Terör örgütü yöneticisi olduğu iddia edilen bu kişinin Genel Müdürlüğe atanması Şehit aileleri ve Gazilerimizde büyük bir şüphe uyandırmıştır” dedi.

  Şehit Aileleri İşten Çıkarıldı

  Yılmaz’ın kamuoyu duyurusunda dikkat çeken diğer bir ayrıntıysa işten çıkarılan hizmet alımı personeli oldu. Gaziantep Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı, terör örgütü yöneticisi olan insan kaynakları genel müdürü ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk’ün göreve geldikten sonraki ilk icraatlarının aralarında şehit yakınlarının da yer aldığı toplamda 30 hizmet alımı personelinin işlerine son verdiğini aktardı. Yaşananların bununla sınırlı olmadığını ifade ederek, işten çıkarılan şehit yakınlarının yerine terörist akrabalarının yerleştirildiğine vurgu yaptı.

  Cumhurbaşkanına Seslendi

  Gaziantep Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Hasan Basri Yılmaz dün yaptığı duyuru aracılığıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adalet Bakanı ve İçişleri Bakanına seslendi. “Sayın Adalet Bakanımıza, Sayın İçişleri Bakanımıza ve Sayın Cumhurbaşkanımıza Şehit ailelerimiz ve Gazilerimiz adına sesleniyorum” diyerek, vatanı, milleti için canını feda eden şehitlerimizin yakınlarına sahip çıkılmasını talep etti. Belediye Başkanlığı tarafından yapılan işten çıkarılma işlemlerinin durdurulmasını, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk’ün görevden alınmasını istedi.

  Yılma kamuoyu duyurusunun sonunda ise dernek olarak işlerine son verilen şehit ailelerinin yanlarında olduklarını, haklarını sonuna kadar savunacaklarını, yapılan haksızlığa boyun eğmeyeceklerini, durumu kınadıklarını sözlerine ekledi.

  Gaziantep Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Hasan Basri Yılmaz’ın kamuoyu duyurusunun tam metniyse şöyle:

  KAMUOYUNA DUYURULUR !.

  Ağır hasta ve yaşlı olduğu gerekçesiyle Cezaevinden çıkarılan 2-3 ay boyunca seçim propagandası yapacak kadar sağlıklı olan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Ahmet Türk,

  Terör örgütü Yöneticiliğinden yargılanan, partisinin eski Diyarbakır il başkanını İnsan kaynakları Genel Müdürlüğüne getirmiştir. Terör örgütü yöneticisi olduğu iddia edilen bu kişinin Genel Müdürlüğe atanması Şehit aileleri ve Gazilerimizde büyük bir şüphe uyandırmıştır.

  Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Ahmet Türk’ün ve terör örgütü yöneticisi olan İnsan Kaynakları Genel müdürünün ilk icraatı aralarında Şehit yakınlarının da olduğu 30 hizmet alımı personeli işten çıkartmak olmuştur.

  Şehit ailelerimizi işten çıkarıp dağda öldürülen terörist akrabalarının sözde şehit yakınları diyerek işe alımlarının yapılacağı aşikardır. Bölücü Terör Örgütü’nün siyasi uzantısı olan partiden Belediye Başkanı olan kişiden ne beklenir ki!

  Buradan Sayın Adalet Bakanımıza, Sayın İçişleri Bakanımıza ve Sayın Cumhurbaşkanımıza Şehit ailelerimiz ve Gazilerimiz adına sesleniyorum ; “Vatanın Bölünmez Bütünlüğü ve Milleti için canını feda eden Aziz Şehitlerimizin yakınlarını, Senin Kardeşin Devlet için,Bayrak için Şehit oldu diyerek ; işten çıkaran bu Belediye Başkanının yaptığı işlem durdurularak ,Haince düşünebilecek kadar aklı başında ve hiç durmadan seçim çalışması yaparak,hali hazırda Belediye Başkanlığı görevini yapacak kadar sağlıklı olan , bu zat Belediye Başkanlığı görevinden bir an evvel alınmalıdır”.

  Gaziantep şehit aileleri ve gaziler i Derneği olarak işten çıkarılan Şehit Ailelerimizin hakkını sonuna kadar savunacağız, hakları için ne gerekiyorsa yapacağız, bu haksızlığı kesinlikle kabul etmiyor ve kınıyoruz.

  Bu Hesap Sorulacak.!!!

  Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

  ŞEHİTLER ve GAZİLER VURULUNCA DEĞİL UNUTULUNCA ÖLÜR.!!!!

  ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

  ŞEHİT NURLANMIŞ ASKERDİR

  GAZİ ONURLANMIŞ ASKERDİR

  NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

  Gaziantep Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Hasan Basri Yılmaz

 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
95,906 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2021 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -