• Şehit ve Gazi Çocuklarının Karne Heyecanını Paylaştı! Şehit ve Gazi Çocuklarının Karne Heyecanını Paylaştı! Bu haber 17 Haziran 2019, Pazartesi 17:33:51 tarihinde eklendi
  Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şube Başkanı Gazi Oktay Kaya karnelerini buruk bir sevinçle alan şehit ve gazi çocuklarını unutmadı!

  2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Tamamlandı

  2018-2019 eğitim öğretim yılı 14 Haziran 2019 Cuma günü itibari ile tamamlandı. Öğrenciler karnelerine düzenlenen törenlerle kavuştu. Milyonlarca ilk ve orta öğretim öğrencisi 14 Haziran Cuma günü yaz tatiline başladı. Eğitim öğretim yılı boyunca devam eden yorucu maratona üç aylık bir ara verildi.

  Milyonlarca öğrenci karne heyecanı yaşarken karnelerini biraz buruk biraz hüzünlü alan öğrencilerde vardı. Evet, bu öğrenciler şehit çocuklarından başkası değildi. Babasızlığın özlemiyle karnelerini alan miniklere anneleri ve yakın akrabaları eşlik etti, sevinçlerini ve hüzünlerini paylaştı.

  Gazi Oktay Kaya’dan Karne Alan Öğrencilere Anlamlı Mesaj

  Karnelerini alan şehit ve gazi çocuklarını unutmayan bir isim daha vardı. Bu isim Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şube Başkanı Gazi Oktay Kaya’dan başkası değildi. Dernek Başkanı Gazi Oktay Kaya 2018-2019 eğitim öğretim yılının sona tamamlanması münasebetiyle bir mesaj paylaştı. Kaya mesajında karnelerini alan şehit çocuklarına “Şehitlerimizin emanetleri” olarak seslendi. Gazi çocuklarına ise “Kahraman, onurlu gazilerimizin çocukları” dedi. Hem şehit hem gazi hem de tüm öğrencilerin karne heyecanlarını paylaştıklarını belirten Kaya öğrencilere ve öğretmenlere iyi tatiller diledi.

  Karnelerini alan şehit ve gazi çocuklarını unutmayan bir isim daha vardı. Bu isim Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şube Başkanı Gazi Oktay Kaya mesajında şunları ifade etti:

  "2018-2019 Eğitim Öğretim yılı sonunda bugün Karne alarak Yaz tatiline giren ve karne alma sevinci yaşayan başta NURLANMIŞ ŞEHİTLERİMİZİN Emanetleri ŞEHİT çocuklarımızın, KAHRAMAN ONURLU GAZİLERİMİZİN çocukları ve Tüm Öğrencilerimizin karne heyecanını paylaşıyor, öğrenci ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum"

  NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

  Saygılarımla

  Gazi Oktay KAYA

  Başkan

  TÜRKİYE HARP MALÜLÜ GAZİLER ŞEHİT DUL VE YETİMLERİ DERNEĞİ İSTANBUL ANADOLU YAKASI ŞUBESİ ÜYELERİ ADINA

 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
2 0
68,544 kez okundu
2
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2020 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -