• Kayyum Kararı Şehit Aileleri ve Gazileri Sevindirdi Kayyum Kararı Şehit Aileleri ve Gazileri Sevindirdi Bu haber 22 Ağustos 2019, Perşembe 19:00:44 tarihinde eklendi
  Mardin, Diyarbakır ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlarına tepkiler çığ gibi büyüyor. Şehit aileleri ve gaziler söz konusu başkanların terör örgütüne karşı tutumundan rahatsız…

   

  Bilindiği üzere Türkiye 2019 yılının Mart ayında yerel seçim için sandık başına gitti. 31 Mart yerel seçimlerinde yurt genelindeki tüm belediyeler yeni başkanlarını belirledi. Fakat Mardin, Diyarbakır ve Van Büyükşehir belediyelerinin başkanlık koltuğuna gelen kişiler belediye başkanlığından çok terör örgütüne destek veren tutumlarıyla dikkat çekti. Bu durum İçişleri Bakanlığının da gözünden kaçmadı. Bakanlık gerekli inceleme ve araştırmalar sonunda Mardin, Diyarbakır, Van Büyükşehir Belediyelerine kayyum atama kararı aldı. Bu karar başta şehit yakınlarını ve gazileri, ülkesini seven vatanseverleri, vatan toprağını bir bütün olarak gören tüm vatandaşları memnun etti.

  Şehit Aileleri ve Gaziler Alınan Karardan Memnun

  İçişlerinin ilgili belediyelere kayyum atama işlemleri akabinde Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Anadolu Yakası Şube Başkanı basın açıklaması yaptı.

  Basın açıklamasında terör örgütüne destek veren davranışlar içerisinde olan belediye başkanlarını kınayan başkanlar, söz konusu kişilerin Türkiye Cumhuriyeti belediyelerinde başkanlık yapamayacağının altını çizdi. Aynı açıklamada bu başkanların şehit yakınlarını işten çıkarttığı da belirtildi.

  Basın açıklamasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmiş Ekrem İmamoğlu’na ilişkin tepkilerde yer aldı. İmamoğlu’nun kayyum atanan belediyeler hakkındaki paylaşımlarına dikkat çekildi. Bunların yanında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşini terör örgütüne destek veren Selahattin Demirtaş’a ziyarete göndermesi kınandı. Basın açıklamasının tam metni ise şöyle:

  Basın Açıklaması

  31 Mart Yerel Seçimlerinde Mardin, Diyarbakır, Van Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilmiş, seçildiği günden beri Terör Örgütü ile arasına mesafe koymayarak, onların propagandasını yapan, terörü sevdirici tavır ve davranışlarından vazgeçmeyen, talimatları direk kandilden alarak terör örgütüne destek veren, şehit yakınlarını da işten çıkaran kişiler Türkiye Cumhuriyeti Belediyelerinde Belediye Başkanlığı yapamaz.

  İçişleri Bakanlığımızın bu Belediyeler ile ilgili almış olduğu kayyum kararı Şehit aileleri ve Gazilerimizi memnun etmiş desteklerini kazanmıştır. Sinek ile uğraşmaktansa bataklığı kurutmak daha doğrudur. Terör örgütünün siyasi uzantılarından Belediye Başkanı seçilen tüm bölgelerde kayyum ataması daha uygun olacaktır.

  Ayrıca kendisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmiş Ekrem İmamoğlu’nun, Teröre ve Terör Örgütüne destek veren Selahattin Demirtaş’a eşini ziyarete göndermesi, Kayyum atanan Belediyelerin durumları ile ilgili Sosyal medyada paylaştığı fikirleri kendisinin de aynı düşünceye dâhil olduğunu göstermekte ve bizlerin de tepkisini çekmektedir.

  Biz Şehit aileleri ve Gazilerin halkın iradesiyle seçilen kişilere duyacağımız saygının tek şartı “Yıllardır Milletimize zarar veren, masum insanımızı katleden, Bebek Katili Terör Örgütüne olan mesafeleridir. 

  Terör Örgütlerine mesafe koymayana, biz mesafe koyarız.

  Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

  NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

  Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği

  Mustafa IŞIK

  Genel Başkan

  Oktay KAYA

  İstanbul Anadolu yakası Şube Başkanı

 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
17,533 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2020 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -