• Başkan Kaya’dan “Barış Pınarı Harekatı” Basın Bildirisi Başkan Kaya’dan “Barış Pınarı Harekatı” Basın Bildirisi Bu haber 10 Ekim 2019, Perşembe 17:52:24 tarihinde eklendi
  Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri İstanbul Anadolu Yakası Derneği Başkanı Gazi Oktay Kaya "Barış Pınarı Harekatı'na" ilişkin bir basın bildirisi yayımladı.

   

  Suriye’nin Kuzeyinde gerçekleştirilen “Barış Pınarı Harekatı” vatandaşlar tarafından dakika dakika takip edilirken, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri İstanbul Anadolu Yakası Derneği Başkanı Gazi Oktay Kaya harekata ilişkin bir basın bildirisi yayımladı. Dernek Başkanı Kaya bildiride Barış Pınarı Harekatının önemine değindi. Operasyonu desteklediklerinin altını çizen Gazi Oktay Kaya Harekata katılan silahlı kuvvetlere de başarılar diledi. Vatandaşları ise ev ve işyerlerine Türk Bayrağı asmaya davet etti.

  Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri İstanbul Anadolu Yakası Derneği Başkanı Gazi Oktay Kaya’nın “Barış Pınarı Harekatı” ile ilgili basın bildirisinin tamamı ise şöyle:

  10 Ekim 2019 Perşembe 15:52

  Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Güneydoğu sınırlarımızda ülkemizi tehdit eden terör oluşumlarına karşı uluslararası hukuk kapsamında meşru savunma hakkını kullanarak Suriye'nin Kuzeyinde "Barış Pınarı Harekatını başlattı.

  Şanlı Ordumuzun Kahraman Askerleri

  Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin Sınır güvenliğini sağlamak, Enerji koridoru adı altında kurulmak istenen ve aslında teröristlerin ülkemize rahatça sızmalarını sağlayacak olan terör koridoruna engel olmak, hain saldırılarını engellemek, terör örgütü PKK/YPG-PYD’nin bölgede kurmaya çalıştığı terör yapılanmasını sona erdirmek, Suriye’nin toprak bütünlüğünü korumak, terörden arınan bölgelere Suriyeli sığınmacıları yerleştirmek, bölgedeki tüm terör örgütlerinin varlığını sona erdirmek için başlattığı

  " Barış Pınarı Operasyonu"nu Şehit aileleri ve Gaziler olarak sonuna kadar destekliyoruz.

  Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Yurtta Barış Dünya'da Barış" sözüne yürekten bağlı olmakla birlikte, Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimize, Devletimiz ve Milletimiz için başlatmış oldukları bu harekatta üstün başarılar diliyoruz.

  Yüce Allah Kahraman Ordumuzu korusun ve muzaffer kılsın inşallah.

  Tüm vatandaşlarımızı Kahraman Mehmetçiklerimize dua etmeye ve evlerine, işyerlerine şanlı Ay Yıldızlı Bayrağımızı asmaya davet ediyoruz.

  Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği mensupları olan tüm ŞEHİT AİLELERİ ve GAZİLER olarak sonuna kadar Devletimizin, Milletimizin emrinde, her türlü göreve hazır olduğumuzu bu vesile ile kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.

  NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.

  Mustafa IŞIK

  Genel Başkan

  Oktay KAYA

  İstanbul Anadolu yakası

  Şube başkanı

 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
2 0
92,167 kez okundu
2
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2021 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -