gazihaber.com RSS / XML
gazihaber.com
Bu haber 01 Şubat 2013, Cuma 16:39:04 tarihinde eklendi. 567 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gönül Gözü Kahvesi Yakında Hizmete Giriyor

Karaman Belediye Başkanı Kamil Uğurlu Gönül Gözü Kahvesinden Şehit Aileleri ve Gazilerin de Yararlanacağını Belirtti
Gönül Gözü Kahvesi Yakında Hizmete Giriyor
 

Karaman Belediyesi, halk arasında koyunlu park olarak bilinen Türk Dili Parkı’nı yeni düzenlemelerle engelliler için engelsiz park haline getirme çalışmalarını sürdürüyor. Park’ta daha önce alkollü lokanta olarak hizmet veren bina, “Gönül Gözü Kahvesi” adıyla engelli vatandaşlara hizmet veren bir merkez olacak

       

Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu, yaptığı açıklamada Karaman Belediyesi olarak tüm Türkiye’ye örnek olacak çalışmalara devam ettiklerini belirtti. İçinde bulunan koyun heykeli nedeniyle vatandaşlar arasında Koyunlu Park olarak bilinen Türk Dil Parkı’nı engelliler için engelsiz park haline dönüştürmek için bir süredir çalıştıklarını ifade eden Uğurlu: “Bilindiği gibi Türk Dil Parkı Belediye hizmet binamızın da yakınında, kentin en gözde yerinde bulunan bir park. Yapılan tüm hizmetlerin, yatırımların altında iyi niyet vardır. Ben bu parkı Karamanımıza kazandıran geçmiş yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Bu parkımızın içinde mülkiyeti belediyemize ait ahşap bir bina vardı. Bu bina alkollü lokanta olarak işletilmekteydi. Bu mekânın alkollü olmasından dolayı özellikle akşamları parkta kavga ve huzur bozan eylemler vatandaşlarımızı rahatsız etmekte idi. Bu manada güzel düşüncelerle hizmete açılan park, kent için sıkıntı veren bir yer konumuna gelmişti” diye konuştu.

 

Parkın içerisinde yer alan binayı kullanılabilir hale getirebilmek için bir proje hazırladıklarını sözlerine ekleyen Başkan Uğurlu şunları kaydetti: “Bu parkı engelliler için engelsiz park haline getirme kararı aldık. Bu alan tamamıyla engelli vatandaşlarımıza hizmet verecek engelsiz bir mekân olmalıydı. İlk önce park içindeki binayı tahliye ettirdik. Bu bina yeniden gözden geçirildi ve yakında Gönül Gözü Kahvesi burada hizmet verecek. 2 katlı binanın üst katı yürümesinde bir sıkıntısı olmayan vatandaşlarımıza, alt katı ise yürüyemeyen vatandaşlarımızın tekerlekli sandalyeleriyle rahatça girip çıkabilecekleri bir hale getiriliyor. Burası bir kültür merkezi gibi hizmet verecek. Kütüphanesi olacak. Bilgisayar odası olacak. Aş evi olacak. Örneğin görme engelli bir vatandaş özel bilgisayarından internetten faydalanabilecek. Huzur içinde toplanıp etkinlikler düzenleyebilecekler. Bu mekânın en büyük özelliği, çalışanların da engelli olacak olması. Bu sayede engelli istihdamına da katkıda bulunacağız. Belediyemiz bünyesinde işletilecek olan Gönül Gözü Kahvesi’nden engelli vatandaşlarımızın yakınları ile şehit ve gazi yakınları da faydalanabilecek. İnşallah bahar aylarının sonunda parkımız hizmet vermeye başlayacak”UYARI : "Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz."
Yazdır Paylaş

YORUM YAZMA KURALLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!

Resmi Gazete
ANKET
Şehit Yakını, Tüm Gaziler ve Vazife Malulleri Adına Çalışmakta Olan Sivil Toplum Örgütlerinin (Dernek, Vakıf vb.) Aktif Olarak Sorunları Dile Getirebildiklerine İnanıyor musunuz?
Hayır - 2813
Evet - 321
Kararsızım - 97
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu
Dilekçe Örnekleri
Sayfa Yüklenme Süresi : 0.1429 Saniye
İslahiye Gaziantep Haber
Sözleşmeli Haber © Copyright 2010 Gazi SOFT Her hakkı saklıdır.