Hedef Protez
gazihaber.com RSS / XML
gazihaber.com
Bu haber 27 Eylül 2011, Salı 14:03:38 tarihinde eklendi. 10766 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Özel Hastane İlave Ücretleri

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Sağlık Uygulama Tebliği'ne göre Özel Hastelerden Şehit Aileri ve Gazilerden ilave ücret alınmaması resmi sağlık kuruluşlarından yapılacak sevke tabidir.
Özel Hastane İlave Ücretleri

 

 

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığından:

 

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU SAĞLIK UYGULAMA TEBLİĞİ

...

  

3.3.2. İlave Ücret Alınmayacak Kişiler

 

(1) (Mülga: 01/03/2011-27861/2 md. Yürürlük:01/03/2011)  Resmi sağlık kurum ve kuruluşları tarafından sevk edilmeleri koşuluyla, 

 

 a) 24/2/1968 tarihli ve 1005 sayılı İstiklal Madalyası Verilmiş Bulunanlara Vatani Hizmet Tertibinden Şeref Aylığı Bağlanması Hakkında Kanun hükümlerine göre şeref aylığı alan kişilerden,

  

 

 b) 3/11/1980 tarihli ve 2330 sayılı Nakdi Tazminat ve Aylık Bağlanması Hakkında Kanun hükümlerine göre aylık alan kişilerden,

 

 

c) Harp malûllüğü aylığı alanlar ile Terörle Mücadele Kanunu kapsamında aylık alanlardan (Mülga: 01/03/2011-27861/2 md. Yürürlük:01/03/2011) ve bunların bakmakla yükümlü olduğu kişilerden otelcilik hizmetleri hariç olmak üzere ilave ücret alınamaz. (Ek: 01/03/2011-27861/2 md. Yürürlük:01/03/2011)

 

 

 

 

SONUÇ : Şehit aileleri ve Gaziler olarak özel hastanelerden tamamiyle ücretsiz yararlanmak için resmi sağlık kuruluşlarından sevkli gitmemiz gerekmektedir. Sevk olmadan istenen ilave ücretler yasaldır.

 

 

UYGULAMAYLA İLGİLİ SİTEMİZE ULAŞAN BİLGİYİ SİZLERLE PAYLAŞIYORUZ:

 

            Lütfen bu yazımı sevgili gazi arkadaşlarıma bir köşenizde duyurunuz. Biz gaziler daha önce özel hastanelere (kanunen sevk mecburiyeti olduğu halde) sevksiz gidebiliyor ve tamamen hastanenin hoşgörüsü ile hiçbir muayene ve tetkik farkı ödemeden tedavi olabiliyorduk. Fakat son zamanlarda özel hastaneler ilgili kanun gereği sevk istemekte aksi takdirde ücret farkı almaktadırlar.

 

         Gazi arkadaşlarım sevk olayının hiçbir zor yanı yok. Sadece aile hekiminize gidiyorsunuz ve sevki oradan alıyorsunuz.mesela aile hekiminiz şu hastaneye göze sevki uygundur yazmıyor. Sadece göze (veya başka bir poliklinik ismi yazarak ) sevki uygundur diye yazıyor bu kadar. Sevk denilen olay bu.  Bir de aile hekiminde aldığınız sevk Türkiye'nin heryerinde sosyal güvenlik kurumlarına hizmet veren hastanelerinde geçerlidir  .  

 

          Saygılarımla, Koray ÇOŞKUN

 

 

 

 

gazihaber.com


Rakip olarak seni istiyorum Camiamıza Müjde
UYARI : "Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz."
Yazdır Paylaş

YORUM YAZMA KURALLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Simurg - Sevk - Tarih: 2012-01-10 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

16 yıldır Tekerlekli sandalye üzerinde yaşamaya çalışan bir gazi için sevk zinciri tam bir eziyettir. Tekerlekli sandalye ile evden çık. Aracın yoksa otobüse paran varsa taksiye bin. Sevk belgeni al. Doktora muayeneye gelmiş diğer hastalar senin refakatçini sağlam gördüklerinden durumu anlatabilmek için tartış. Olmadı tekerlekli sandalye ile aile doktorunun giriş kapısında arzı endan et. Belgeni al. Tekrar otobüs, taksi yada özel aracınla özel hastaneye git. Tekrar sandalyene bin. vs.vs.vs Ne kadar kolaymış değilmi sevk almak....

2012-01-10 02:04:38


2 kişi beğendi 1 kişi beğenmedi

Gazi Necmi - Gazilere gelince birsey yok kendilerine gelince zam zam anında görüntü... - Tarih: 2011-12-27 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

Bizlere gelince yok derler kendilerine gelince anında geçer vatandaş uyurken neden bizleri uyutuyorlar malesef... Bizler idare ediyoruz borç arç kendileri 18.bin tl yetmiyormuş ne alaka ben anlamadım... intibak yasası beklemede 35.madde kanun teklifi beklemede madalya maaşları beklemede bizlere birşey yok ama kendilerine gelince anında görüntü... Bedelli askerlik en başında gaziler şehit ailelerine dendi şimdi, herkes katıldı tesisler yapılacak ama herkes gidicek bizler gidemeyecegiz bizlere verilecek paralar bizlere ödensin ben kendi adıma tesis falan istemiyorum... Her Arkadaşın bilgisi hesap numarası var herkese eşit olarak başka yerlere ödeme yapmadan bizlere Sayın başbakan Direk ödemelidir... Bizlere saygı göstermezler ama bizler gazi değil sanki niyaziyiz... Bizlere değer vermiyorlar abda avusturya yunanistan beğenmediğimiz yurt dışında gazilere şehit ailelerine o kadar fazla değer veriyorlarki bizim t.c de bu değerler veilmiyor... Kendilerini bir gecede gazi yaptılar ama haklarımıza bile göz kuydular....

 2011-12-27 19:26:09 


3 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

hasan - koray bey'e - Tarih: 2011-10-03 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

koray bey sizi çok iyi anladım ama sorun şu aile hekimliği artık hastane ismi olsun olmasın herhangi bir polikliniğe sevk yapamadığını belirtiyor.uygulamanın kaldırıldığını söylüyor.biz alamadık isterseniz mail adresim varsa ordan yazabilirsiniz iyi günler.

2011-10-03 14:07:57


1 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

koray coşkun - Hasan bey'e cevaben - Tarih: 2011-10-02 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

Hasan bey! yazımı bir daha okursanız daha iyi anlayacaksınız sanırım.Aile hekimi sevk evrakında hiçbir zaman hastane adı belirtmiyor, sadece şu polikliniğe sevki uygundur diyor.o polikinik sevk hakkınızı siz sosyal güvenceye tabi kişilere hizmet veren bütün resmi ve özel hastaneler de kullanabilirsiniz. sek evrakı da elinizde olduğunda özel hastanelerde muayene ve tetkik farkı ödemezsiniz.Zaten bizler devlet hastanelerine sevksiz gidebiliyoruz.ve hiçbir ilave ücret ödemiyoruz,sevke gerek yok değilmi.bu sevk sadece özel hastanelere gitmek için.Saygılarımla.

2011-10-02 13:01:16


1 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

hasan - aile hekimi - Tarih: 2011-09-30 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

koray kardeşim iyi güzel yazmışsında aile hekimi devlet hastaneleri varken bizi niye özel hastaneye sevketsin.ayrıca aile hekimliği çok acil bi durum olmadıkça sevk etmeye yetkileri olmadığı söylüyor.bu kanunla amaç özel hastaneye gitmeyi engelemektir.benim gibi birçok arkadaşım sevk alamadık.hem sevk etsek de devletin birçok hastanesi var deniyor.isterseniz araştırın iyi günler.

2011-09-30 21:37:08


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

turgut bozkurt - düzeltme - Tarih: 2011-09-29 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

sonuç bölümündeki sevkli( gitmememiz)GİTMEMİZ olacak.selamlar. e.assb.muh gazi turgut bozkurt

2011-09-29 10:01:59

 

Editör'ün notu: Dikkatiniz için teşekkürler, gerekli düzeltme yapılmıştır.


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!

Resmi Gazete
ANKET
Taner uran'ın Çalışmalarından Memnunmusunuz?
Kararsızım - 51
Hayır - 1963
Evet - 244
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu
Dilekçe Örnekleri
Sayfa Yüklenme Süresi : 0.1494 Saniye
İslahiye Gaziantep Haber
Video İzle Sözleşmeli Haber © Copyright 2010 Gazi SOFT Her hakkı saklıdır.  
sanalbasin.com üyesidir