gazihaber.com RSS / XML
gazihaber.com
Bu haber 03 Temmuz 2013, Çarşamba 11:28:46 tarihinde eklendi. 2896 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şehit ve Gazi çocuğuna 'kolej' müjdesi

Şehit ve Gazi çocuğuna 'kolej' müjdesi
Hükümet, şehit ve gazi çocukları ile kimsesiz çocukların özel okullarda eğitim görmesini sağlayacak yasal düzenlemeyi hazırladı. Türkiye genelindeki özel okulların tamamı, bundan böyle ücretsiz öğrenci okutma kontenjanlarının 2/3'ünü şehit ve gazi çocukları ile yetimler için kullanmak zorunda olacak. Düzenleme şehit ve gazi çocukları ile yurtlarda kalan çocuklarla birlikte 20 binin üzerinde öğrenciyi ilgilendiriyor.

 

Kaynak: http://www.takvim.com.tr/Guncel/2013/07/03/sehit-cocuguna-kolej-mujdesi


UYARI : "Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz."
Yazdır Paylaş

YORUM YAZMA KURALLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ


gazi-78 - - Ordu Vazife Malülü - - (Yeni Üye) - Şehit ve Gazi çocuklarına ayrıcalık yok - Tarih: 2013-07-04 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder
Arkadaşlar acaba çevrenizde Askeri liseler mülakatlarını geçip de Havacı, Karacı, veya Denizci olan Şehit ve Gazi çocuğu tanıyanınınz varmı. Ben kesinlikle inanmıyorum Şehit ve Gazi çocuklarını Askrei liselere aldıklarına Lütfen bu konuda bilgisi olan var ise buradan paylaşabilirmi, Benim oğlum AĞZINDAKİ DİŞ YÜZÜNDEN ELENDİ (diş yapısında bozukluk diye elediler)

4 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!

Resmi Gazete
ANKET
Şehit Yakını, Tüm Gaziler ve Vazife Malulleri Adına Çalışmakta Olan Sivil Toplum Örgütlerinin (Dernek, Vakıf vb.) Aktif Olarak Sorunları Dile Getirebildiklerine İnanıyor musunuz?
Hayır - 2900
Evet - 331
Kararsızım - 103
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu
Dilekçe Örnekleri
Sayfa Yüklenme Süresi : 0.1809 Saniye
İslahiye Gaziantep Haber
Sözleşmeli Haber © Copyright 2010 Gazi SOFT Her hakkı saklıdır.