Hedef Protez
gazihaber.com RSS / XML
gazihaber.com
Bu haber 15 Ağustos 2013, Perşembe 13:16:41 tarihinde eklendi. 5438 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Burs Veren Vakıflar

Üniversiteyi yeni kazanan Şehit ve Gaziler ile Harp ve Vazife Malullerinin çocuklarına öncelikle yeni kazandıkları bölümlerin hayırlı olmasını diliyoruz. Bugün burslarla ilgili olarak bilgilendirme yapmak istedik.
Burs Veren Vakıflar
Burslar bir üniversite öğrencisi için vazgeçilmez bir ekonomik destek sağlamaktadır. Burada Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinde oldukça faydalı bir çalışma yapmış ve il il burs veren vakıflara ulaşabileceğiniz bir imkân sağlanmış.


Vakıflar Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinde yer alan burs veren vakıf arama motoru için tıklayınız; http://www.vgm.gov.tr/bursverenvakiflar.aspx


Burs veren yerlerde en önceliklisi eskiden Başbakanlık bursu olarak anılan, KYK bursu gelmektedir. Bu bursun çıkmaması durumunda öğrenci kredisi verilmektedir. Başvuru esnasından Şehit v Gazi çocuğu olunduğunun belirtilmesi durumunda KYK bursu büyük bir ihtimalle çıkmaktadır. Bunun yanında çoğu üniversitede yemek bursu da verilmektedir. Üniversiteye kayıt yaptırdıktan sonra yemek bursundan yararlanmak için dilekçe ile müracaat edebilirsiniz. Üniversitenin vermekte olduğu burslarda önemli bir konuma sahip olup, bu burstan yararlanma koşullarını üniversitenizin resmi internet sitesinden öğrenebilirsiniz. 


Burs ararken öncelikle anne ve babanızın mesleğine göre kurulmuş dernek ya da vakıf varsa başvuru yapmanız şansınızı arttıracaktır. Örneğin polis çocukları Emniyet Mensupları Hanımları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine müracaat edebilirler. İlinize göre kurulan dernekler varsa mutlaka müracaat edin. (Örneğin; Gaziantepliler Derneği gibi.) Bulunduğunuz ilin belediyesi tarafından burs verilme ihtimalini de gözden uzak tutmayın ve sürekli takip edin.


Maddi anlamda zor bir durumda iseniz ikamet ettiğiniz yerin Kaymakamlığına dilekçe ile müracaat etmeniz halinde Kaymakamlık tarafından size nakdi yardım sağlanabilecektir. Burs için müracaat etmeden önce müracaat edeceğiniz vakıf ya da derneğin herhangi bir yasa dışı ideolojik bağlantısı olup olmadığını araştırın ve böyle yerlere kesinlikle müracaat etmeyin. 
Tüm Şehit ve Gaziler ile Harp ve Vazife Malullerinin üniversitede okuyan çocuklarının ekonomik sorunlardan uzak, sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir eğitim dönemi geçirmeleri dileklerimizle saygılar sunuyoruz.UYARI : "Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz."
Yazdır Paylaş

YORUM YAZMA KURALLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!

Resmi Gazete
ANKET
Taner uran'ın Çalışmalarından Memnunmusunuz?
Kararsızım - 52
Hayır - 1983
Evet - 246
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu
Dilekçe Örnekleri
Sayfa Yüklenme Süresi : 0.3073 Saniye
İslahiye Gaziantep Haber
Video İzle Sözleşmeli Haber © Copyright 2010 Gazi SOFT Her hakkı saklıdır.  
sanalbasin.com üyesidir