• Burs Veren Vakıflar Burs Veren Vakıflar Bu haber 02 Şubat 2016, Salı 10:22:26 tarihinde eklendi
  Üniversiteyi yeni kazanan Şehit ve Gaziler ile Harp ve Vazife Malullerinin çocuklarına öncelikle yeni kazandıkları bölümlerin hayırlı olmasını diliyoruz. Bugün burslarla ilgili olarak bilgilendirme yapmak istedik.

  Burslar bir üniversite öğrencisi için vazgeçilmez bir ekonomik destek sağlamaktadır. Burada Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinde oldukça faydalı bir çalışma yapmış ve il il burs veren vakıflara ulaşabileceğiniz bir imkân sağlanmış.


  Vakıflar Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinde yer alan burs veren vakıf arama motoru için tıklayınız; http://www.vgm.gov.tr/bursverenvakiflar.aspx


  Burs veren yerlerde en önceliklisi eskiden Başbakanlık bursu olarak anılan, KYK bursu gelmektedir. Bu bursun çıkmaması durumunda öğrenci kredisi verilmektedir. Başvuru esnasından Şehit v Gazi çocuğu olunduğunun belirtilmesi durumunda KYK bursu büyük bir ihtimalle çıkmaktadır. Bunun yanında çoğu üniversitede yemek bursu da verilmektedir. Üniversiteye kayıt yaptırdıktan sonra yemek bursundan yararlanmak için dilekçe ile müracaat edebilirsiniz. Üniversitenin vermekte olduğu burslarda önemli bir konuma sahip olup, bu burstan yararlanma koşullarını üniversitenizin resmi internet sitesinden öğrenebilirsiniz. 


  Burs ararken öncelikle anne ve babanızın mesleğine göre kurulmuş dernek ya da vakıf varsa başvuru yapmanız şansınızı arttıracaktır. Örneğin polis çocukları Emniyet Mensupları Hanımları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine müracaat edebilirler. İlinize göre kurulan dernekler varsa mutlaka müracaat edin. (Örneğin; Gaziantepliler Derneği gibi.) Bulunduğunuz ilin belediyesi tarafından burs verilme ihtimalini de gözden uzak tutmayın ve sürekli takip edin.


  Maddi anlamda zor bir durumda iseniz ikamet ettiğiniz yerin Kaymakamlığına dilekçe ile müracaat etmeniz halinde Kaymakamlık tarafından size nakdi yardım sağlanabilecektir. Burs için müracaat etmeden önce müracaat edeceğiniz vakıf ya da derneğin herhangi bir yasa dışı ideolojik bağlantısı olup olmadığını araştırın ve böyle yerlere kesinlikle müracaat etmeyin. 
  Tüm Şehit ve Gaziler ile Harp ve Vazife Malullerinin üniversitede okuyan çocuklarının ekonomik sorunlardan uzak, sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir eğitim dönemi geçirmeleri dileklerimizle saygılar sunuyoruz.


UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 1
43,043 kez okundu
0
1

YORUMLAR

1 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

 • resim Yücel mantarcı Editöre şikayet et 15 Ağustos 2017 Salı 20:02 Artık inan mıyorum size kaçdefa müracat yaptım hiç birşey yok terörle mücadele gazisiyim tek ayakla yıllardır uğraştırıyorsunuz durumum olsa zaten başvuru yapmazdım saygılarımla gazi yücel mantarcı tel no 0534 658 6233 10 Yanıtla

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
Kardeş Siteler
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2018 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -