• Korucular Basın Açıklaması Korucular Basın Açıklaması Bu haber 05 Mayıs 2015, Salı tarihinde eklendi
  30 yıldır Doğu ve Güneydoğu da kar kış yağmur çamur gece gündüz demeden terörle ve teröristle mücadele eden, verdiği bu mücadele sonucu camiasından 1660 şehit ve binlerce gazi veren Kahraman köy korucularımıza ülkemizde üvey evlat muamelesi yapılmaya devam edilmektedir.

  Neden üvey evlat muamelesi yapılıyor diyenlere net olarak vereceğimiz cevaplar vardır.

  1-Dünyanın hiçbir yerinde hiçbir sistem 30 yıl Geçici adıyla varlığını sürdürememiştir. Koruculuk sistemi 30 yıldır var ve isminin önünde geçici sıfatını taşımaktadır.

  2-Dünyanın hiçbir sisteminde Devletten maaş aldığı halde Sosyal güvencesi olmayan, Devlet eliyle kaçak çalıştırılan kimse yoktur. Âmâ biz korucular Devletten 30 yıldır maaş aldığımız takdirde sigortadan yoksun bir şekilde kaçak çalıştırılıyoruz.

  3-Askerle, Polisle, aynı görevleri hatta on kat daha fazla görev yapmamıza rağmen, operasyonlarda onlara öncü olup canımızı feda etmeden bir askerimizin polisimizin tırnağına zarar gelmesini engellememize rağmen, asker ve polis bizden en az  beş kat daha fazla maaş almakta, sosyal güvencesi bulunmakta ve Terör tazminatı adı altında operasyon tazminatı almakta, yıpranma payı almaktadır. Biz korucular bu ve buna benzer onlarca haktan mahrum bırakılmaktayız. Bizler ortalama sekiz nüfusa sahip olup , açlık sınırının çok altında maaş alıyoruz.

  4-Adımız geçici köy korucusu olmasına rağmen kendi köyümüz dışında aklınıza hangi görevler geliyorsa onu yapmaktayız ve adımız hala geçici köy korucusu. Devlet demir yollarını karar yollarını, hava meydanlarının güvenliğini, barajların güvenliğini, kamuya ait kurum binalarını ve lojmanların güvenliğini, yetmiyormuş gibi son zamanlarda askeri karakolların, ilçe jandarma komutanlıklarının güvenliğini de gene biz GEÇİCİ KÖY KORUCULARI olarak biz sağlamaktayız.

  5-30 yıldır görev yapan bizlerin hiçbir iş güvenliğimiz ve bağlayıcı olan bir kanunumuz yoktur.1924 yılından kalma 442 sayılı güncelliğini kaybetmiş köy kanununa göre görev yapmaktayız. İş Güvenliğimiz olmadığından otuz yıllık süre içerisinde binlerce arkadaşımız keyfi uygulamalara maruz kalmış, en alt rütbedeki askeri personel olan uzman çavuşun keyfi uygulamalarıyla işine son verilmiştir.

  6-Beyannamelerini açıklayan hiçbir siyasi partinin seçim beyannamesinde korucunun bir harfi dahi geçmemiştir. Hiç bir parti bizi adam yerine koymamaktadır. Bütün siyasi partiler milletvekili adayları belirlerken toplumun farklı kesimlerinden birer kişiyi temsilci olarak aday gösterirken hiçbir parti bu konuda kurucularımızdan kimseyi aday göstermemiştir. Bu ülke için bedeller ödeyen ve ödemeye devam eden biz korucu camiasına engellilere, emeklilere, roman vatandaşlarımıza alevi vatandaşlarımıza ve toplumun birçok kesimine verilen değer bizlere verilmemiştir.

  7-Yıllarca bölgede iki başlıklı bir siyaset olduğundan BTÖ arka bahçesi konumunda olan partinin kazanmaması için hep oylarımızı iktidar partisine verdik. Geldiğimiz noktada iktidar partisi olmak üzere hiçbir partinin gündeminde ve seçim beyannamesinde yokuz.

  8-Her gün korucularımız kaçırılıyor, şehit ediliyor Genelkurmay Başkanlığı dışında ama hiçbir yetkiliden, hiçbir kurumdan ses çıkmıyor.

  Peki, sizlere soruyorum bu üvey evlat muamelesi değil de nedir? Ama Allah büyük dünya küçüktür. Bu devran böyle sürmeye devam etmeyecektir. Elbette bizimde değerimizin bilineceği adam yerine koyulacağımız günler gelecektir. Elbette şairin dediği gibi bizim de şiirlerimizin para edileceği günler gelecektir. Unutulmamalıdır ki kendisi için can veren bedel ödeyen fedakâr cefakâr insanlarına sahip çıkmayan, geçmişine sahip çıkmayan ülkeler, devletler tarihin tozlu sayfalarında yok olup gitmeye mahkumdurlar.

  İnsanların bölgede korucu olmayı bir tarafa bırak devletin ismini dahi ağzına almaya çekindiği bir ortamda bizler safımızı devletimizden, Ay Yıldızlı Bayrağımızdan yana net bir şekilde belirledik. Bugün bize bu muamele yapılıyorsa siz değerli kamuoyunun takdirlerine sunuyorum.

  BİZİM DE SON SÖZÜMÜZÜ SÖYLEYECEĞİMİZ GÜNLER ÇOK YAKINDIR….Kamuoyuna saygılarımla. 05.05.2015

   

   

  Ziya SÖZEN

  Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı

  Haber : Erdoğan ERDOĞAN

 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
1 0
5,074 kez okundu
1
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2020 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -